دسته‌ها
اخبار

بلندترین آسمان خراش ها – همه چیز را در مورد شگفتی های معماری بدانید!


بلندترین آسمان ،اش ها آنها اغلب به ،وان شگفتی های معماری شناخته می شوند زیرا آنها اوج مهندسی و طراحی بشر را نشان می دهند. ساخت یک آسمان ،اش نیاز به درک عمیقی از مهندسی سازه، علم مواد و طراحی معماری دارد.

علاوه بر این، ساخت یک آسمان‌،اش فرآیند پیچیده‌ای است که شامل غلبه بر طیف وسیعی از چالش‌های فنی و لجستیکی است، از طراحی سازه‌ای که بتواند در برابر بادها و ز،له‌های شدید مقاومت کند تا نحوه انتقال مواد و تج،ات به بالای ساختمان.

طراحی و تاثیر بلندترین آسمان ،اش های جهان

مهندسان طراحی بصری چشمگیر آسمان ،اش ها را می سازند. درباره شهر بی،ه می دهند. معماران و مهندسان عمران از مواد نوآورانه و فناوری های پیشرفته برای ایجاد سازه های منحصر به فرد و چشمگیر استفاده می کنند. بسیاری از آسمان ،اش ها دارای اشکال و طرح های منحصر به فردی هستند. آنها عملکردی و از نظر زیبایی شناسی دلپذیر هستند.

علاوه بر این، آسمان ،اش ها تأثیر زیادی بر محیط اطراف خود دارند، آنها می توانند افق یک شهر را تغییر دهند و به نمادی نمادین از آن شهر تبدیل شوند. آنها همچنین می توانند با ایجاد شغل، مسکن و سایر امکانات، تأثیر مثبتی بر اقتصاد محلی داشته باشند. آنها نمادهای پیشرفت و مدرنیته هستند.

بلندترین آسمان ،اش های ایالات متحده

برج ویلیس، شیکاگو، ایلینوی

بلندترین معماری

منبع: pinterest.com

برج ویلیس که قبلاً به ،وان برج سیرز شناخته می شد، بلندترین آسمان ،اش در ایالات متحده است که 1450 فوت (443.2 متر) ارتفاع دارد. این ساختمان در سال 1974 تکمیل شد. این ساختمان به مدت 25 سال بلندترین ساختمان جهان بود. برج ویلیس در شیکاگو، ایلینوی واقع شده است و توسط شرکت معماری Skidmore، Owings و Merrill طراحی شده است.

علاوه بر این، این سازه دارای 9 لوله مربع با ارتفاع های مختلف است. همه روی هم چیده شده اند. همچنین دارای ،ت ف،ی ساختاری و نمای آلومینیومی و شیشه ای برنزی رنگی است.

یک مرکز تجارت جه،، شهر نیویورک، نیویورک

مرکز تجارت جه، وان دومین آسمان ،اش بلند ایالات متحده است که 1776 فوت (541 متر) دارد. این ساختمان در شهر نیویورک، نیویورک واقع شده است و در سال 2014 تکمیل شد. مرکز تجارت جه، One توسط شرکت معماری Skidmore، Owings و Merrill طراحی شده است و به ،وان ساختمان اصلی مجموعه جدید مرکز تجارت جه، عمل می کند. این ساختمان دارای امکانات رفاهی مختلفی از جمله فضای اداری، سکوی تماشا و موزه است.

هتل و برج بین المللی ترامپ، شیکاگو، ایلینوی

بلندترین معماری

منبع: pinterest.com

هتل و برج بین المللی ترامپ سومین آسمان ،اش بلند ایالات متحده است که 1389 فوت (423.2 متر) ارتفاع دارد. این ساختمان در شیکاگو، ایلینوی واقع شده است و در سال 2009 تکمیل شد. هتل و برج بین المللی ترامپ یکی از شگفتی های معماری شرکت معماری Skidmore، Owings و Merrill بود. دارای یک هتل مجلل، آپارتمان های مس، و فضای اداری است. این ساختمان همچنین دارای یک تراس روی پشت بام است که منظره ای پانوراما از شهر ارائه می دهد.

خیابان پارک 432، شهر نیویورک، نیویورک

خیابان 432 پارک چهارمین آسمان ،اش بلند ایالات متحده است که 1396 فوت (426 متر) دارد. این ساختمان در شهر نیویورک، نیویورک واقع شده است و در سال 2015 تکمیل شد. خیابان پارک 432 محصول شرکت معماری Rafael Viñoly Architects بود. دارای آپارتمان‌های مس، لو،، و همچنین یک تراس روی پشت‌بام، که چشم‌اندازی پانوراما از شهر را ارائه می‌دهد.

ساختمان امپایر استیت، شهر نیویورک، نیویورک

بلندترین معماری

منبع: pinterest.com

ساختمان امپایر استیت با ارتفاع 1250 فوت (381 متر) پنجمین آسمان ،اش بلند ایالات متحده است. این ساختمان در شهر نیویورک قرار دارد. این ساختمان در سال 1931 تکمیل شد. ساختمان امپایر استیت توسط شرکت معماری Shreve, Lamb, and Harmon طراحی شده است و نمادی از شهر نیویورک است. این ساختمان دارای امکانات رفاهی مختلفی از جمله سکوی مشاهده، فضای اداری و موزه است.

بلندترین آسمان ،اش های جهان – در سال 2023 عرضه می شوند

در حال حاضر برج خلیفه در دبی ،وان بلندترین آسمان ،اش جهان را به خود اختصاص داده است و این ،وان را از آسمان ،اش های آسیا گرفته است. در ارتفاع 828 متری (2722 فوتی) قرار دارد. در حال حاضر، پیشرفت سریعتر است و شما نمی تو،د سرعت ساخت و ساز پس از تکامل تکنولوژی ساخت و ساز را تصور کنید.

در اینجا قصد داریم تمام جنبه های 5 پروژه معماری آتی را که قرار است بلندترین آسمان ،اش های جهان در سال 2023 باشند را بررسی کنیم.

مرکز گرینلند ووهان، چین (475 متر)

مرکز گرینلند ووهان، چین (475 متر)

منبع: pinterest.com

ساخت و ساز این آسمان ،اش در سال 2012 آغاز شد. برنامه این بود که آن را به دومین ساختمان بلند ساخته دست بشر در جهان پس از Tokyo Skytree تبدیل کند که 636 متر بر فراز ووهان بلند می شود. متأسفانه، این آسمان‌،اش نمادین چندین تاخیر داشته و حتی در اواسط ساخت اصلاح شده است.

،ت چین درخواست تغییر قابل توجهی در آسمان ،اش کرد تا محدودیت های حریم هوایی را نقض نکند. با رسیدن به طبقه 96 مجبور به توقف ساخت شد. اکنون آسمان ،اش تقریباً در مرحله پای، خود است. در سال 2023 زم، که درهای خود را باز کند، از تمام آسمان ،اش های قبلی پیشی خواهد گرفت.

مرکز مالی بین المللی گرینلند شاندونگ، چین (428 متر)

سازندگان در حال برنامه ریزی برای تکمیل آن تا سال 2022 بودند. با این حال، تاخیر در روند ساخت و ساز وجود داشت. مرکز مالی بین المللی گرینلند شاندونگ جدید یک محصول طراحی توسط Skidmore، Owings و Merrill (SOM) بود. ساخت آن تا سال 2023 به پایان می رسد. این شرکت مسئول ساختمان های نمادین از جمله برج خلیفه و مرکز تجارت جه، وان است.

برج نمادین، مصر (393 متر)

بلندترین معماری

منبع: pinterest.com

برج نمادین، که نام جسورانه “جواهرات تاج” را دارد، یکی از 20 آسمان ،اش جدید در این منطقه بیاب، است. در پایتخت تازه تاسیس مصر، اولین آسمان ،اش بسیار بلند آفریقا به سرعت در حال شکل گیری است.

این ساختمان در مرحله نهایی خود است و قرار است در سال 2023 ساخت خود را به پایان برساند.

با این حال، برج دارای انواع مشکلات مهندسی بود. باید بر روی خاک نرم کویر و شرایط کاری بسیار گرم پایه گذاری شود. پاسخ این بود که به طور مداوم 18500 متر مکعب بتن را به مدت 38 ساعت برای ساختن بزرگترین پی در نوع خود در خاورمیانه بسازید.

برج مرکزی Hengfeng Guiyang 1، چین (373 متر)

این سازه دارای داستان‌های فراوان و یک سکوی هلی‌کوپتر است. مرکز Hengfeng Guiyang یک مجتمع بزرگ پنج برج در گویانگ چین است. تیم برنامه ریزی و مهندسان امیدوارند این پروژه را در سال 2023 به پایان برسانند.

جالب اینجاست که مرکز مالی بین المللی 401 متری گویانگ رکورد بلندترین ساختمان را در اختیار دارد. علیرغم ارتفاع بسیار زیادش، تنها دومین آسمان ،اش بلند گویانگ خواهد بود. در داخل آن اقامتگاه های لو،، مکان های ،ده فروشی و سرگرمی و فضای اداری وجود دارد.

برج Ciel، امارات متحده ،ی (365 متر)

منبع: pinterest.com

بلندترین هتل جهان سال آینده به دبی می آید و رکورد خود را خواهد ش،ت. برج Ciel از بلندترین هتل کنونی دبی به نام Gevora که 356 متر است، پیشی خواهد گرفت.

در مجموع 1000 اتاق و سوئیت مهمان در برج Ciel در دسترس خواهد بود. علاوه بر این، تراس پشت بام دارای یک است، بی نهایت نیز خواهد بود که مطمئناً تأثیرگذاران اینستاگرام را تحت تأثیر قرار می دهد. این ساختمان دارای یک آتریوم 300 متری با تراس هایی است که تمامی 82 طبقه را در بر می گیرد

کلمه پای،

در نتیجه می توان گفت که تکنولوژی به تکامل خود ادامه می دهد و مواد جدید در دسترس هستند. در نتیجه، در آینده آسمان ،اش های بلندتر و چشمگیرتری را خواهیم یافت. این ساختمان‌ها همچنان الهام‌بخش نسل‌های آینده معماران و مهندسان خواهند بود. علاوه بر این، آنها به ،وان نماد پیشرفت و نوآوری بشر خواهند بود.


منبع: https://thearchitecturedesigns.com/tallest-skys،ers-in-the-world/