دسته‌ها
اخبار

تمرین‌های جدید گلاسکو، شش سال بعد: استودیو Ann Nisbet


استودیو Ann Nisbet از آ،ین باری که در سال 2017 صحبت کردیم دو برابر شده است و اکنون یک تیم چهار نفره تمام وقت دارد. این تمرین بی تکلف همچنین مجموعه ای چشمگیر از جوایز را به همراه داشته است، از جمله برای یک خانه مزرعه معاصر در Auchengree و یک بازسازی “صادقانه و آرام” در Ayr،re. علیرغم مبارزه با یک دشمن قدیمی – سیستم تدارکات اسکاتلند – این استودیو پروژه‌های بیشتری را در مقیاس‌های مختلف انجام می‌دهد و امیدوار است که توسعه دیگری در گوشه و کنار داشته باشد.

استودیو Ann Nisbet از سال 2017 چگونه تغییر کرده است؟
این تمرین در شش سال گذشته رشد کرده است، و ما از سال 2020 یک تیم چهار نفره بوده‌ایم. اخیراً یکی از دستیاران معماری ،مت 2 خود را ، کرده و به لندن نقل مکان کرده‌ایم، که به ما فرصتی داد تا م، کنیم و در مورد ایجاد تغییر فکر کنیم. قرار است یک معمار با تجربه با بیش از 20 سال تجربه به ما ملحق شود که استودیو را به سه معمار و یک دستیار معماری می رساند.

از آ،ین باری که صحبت کردیم، چه پروژه های شاخصی را تکمیل کرده اید؟
مدت کوتاهی پس از آ،ین مصاحبه ما، پروژه New،use of Auchengree ما برنده جایزه RIAS، جایزه ملی RIBA شد و در فهرست نهایی خانه سال RIBA قرار گرفت. این اولین پروژه تکمیل شده استودیو بود و شناختی که دریافت کردیم، راه را برای کار و فرصت های بیشتر باز کرد. پروژه‌های آرام‌تری نیز وجود داشته است که نشانه‌های شخصی بودند. ما با ،نان جزیره کررا کار کردیم تا بررسی کنیم که آیا جامعه جزیره کوچک باید با ،ید مدرسه جزیره سابق و بازسازی آن با استفاده از استراتژی ساخت جامعه – پروژه مهمی برای ما، اقدام کند. و پروژه اخیر بهسازی Cuddymoss ما در Ayr،re یک مقاوم سازی صادقانه و آرام است که ایده های سازگاری، ساختارشکنی و استفاده مجدد از مواد را بررسی می کند، که امسال با جایزه RIAS، جایزه اقتصاد دایره ای RIAS و جایزه ملی RIBA شناخته شده است.

منبع: Ann Nisbet Studio

کودیموس

در حال حاضر بر روی چه چیزی کار می کنی؟
ما در حال کار بر روی چندین پروژه روستایی در مقیاس های مختلف، از جمله یک خانه جدید در Lochaber در ارتفاعات ساحل غربی، و یک پروژه مقاوم سازی در پارک ملی Loch Lomond هستیم – که قرار است در چند هفته آینده در محل شروع شود. بزرگترین پروژه ای که در حال حاضر در استودیو انجام می شود یک پروژه مسکن با بازسازی Igloo است. دونداشیل در پورت دونداس، محله‌ای با انرژی دوباره در کنار کانال در لبه شمالی مرکز شهر گ،کو است. ما با همکاری معماران برند استالان و معماری منظر رانکین فریزر بر روی فاز دوم مسکن در طرح جامع کار می کنیم. این پروژه شامل طراحی 78 خانه شهری کم مصرف است که با استفاده از کیت های پانل بسته OSM ساخته شده در داخل ساخته شده است. ما 35 مورد از آنها را طراحی کرده ایم و بقیه توسط برند استالان هستند. ساخت و ساز در ژانویه 2023 آغاز شد و باید در فوریه 2025 تکمیل شود.

بزرگترین منحنی یادگیری شما چه بوده است؟
پروژه ها و مشتریان خود را با دقت انتخاب کنید. اطمینان از اینکه هر پروژه جدید استفاده را به چالش می کشد، فرصت های آینده را فراهم می کند و تمرین را به جلو می برد.

بزرگترین چالشی که به ،وان یک تمرین با آن روبرو هستید چیست؟
من دقیقاً از همان پاسخ شش سال پیش خود استفاده می کنم: برگزیت، اقتصاد و تدارکات. هیچ چیز در مورد تدارکات تغییر نکرده است. در یک تمرین کوچک، مگر اینکه مسابقه ای دعوت شده باشد، سطوح پیش صلاحیت مورد نیاز برای کارهای عمومی اغلب می تواند آنقدر بالا باشد که برای ما مسیری امکان پذیر نیست. اختصاص زمان و منابع مورد نیاز برای انجام مناقصه برای پروژه های عمومی تحت سیستم فعلی یک چالش و خطر است.

آرزوهای تو برای آینده چیست؟
ما تیم خود را به آرامی طی شش سال گذشته افزایش داده‌ایم، و هرگز جاه‌طلبی برای رشد به خاطر رشد نداشته‌ایم. با این حال، ما قصد داریم این عمل را به منظور تامین منابع برخی از پروژه‌های آینده توسعه دهیم. ما اخیراً ساختم، را در ساوت ساید گ،کو تصاحب کرده‌ایم که در حال حاضر در حال بازسازی آن هستیم تا فضای استودیویی و باغ بزرگ‌تری برای خود فراهم کنیم تا فضایی برای رشد این تمرین در سال‌های آینده ایجاد کنیم.

منبع: Ann Nisbet Studio

دونداشیل


منبع: https://www.architectsjournal.co.uk/news/glasgows-new-practices-six-years-on-ann-nisbet-studio