دسته‌ها
اخبار

دقیقا چه زمانی است و چگونه در کشورهای سراسر جهان جشن گرفته می شود؟


سال نو قمری که به نام سال نو چینی نیز شناخته می شود، جشن آغاز سال نو و فرا رسیدن بهار است که کاملاً مطابق با تقویم قمری است! بدون شک این مهم ترین تعطیلات برای چین است، اما در کشورهای دیگری مانند ویتنام، ما،ی، کره ج،ی و کشورهای دیگر با جمعیت قابل توجه چینی نیز جشن گرفته می شود. در مقاله امروز، دقیقاً متوجه خواهید شد که سال نو قمری 2023 دقیقاً چه زم، خواهد بود، آداب و رسوم چیست، مردم آن را چگونه جشن می گیرند و در طول سال ،گوش چه انتظاری باید داشته باشید!

سال نو قمری 2023 چه زم، است؟سال نو قمری 2023 سال ،گوش آبی

تقویم قمری بر اساس چرخه های ماه است. این بسیار قدیمی تر از تقویم میلادی غربی است که در آن سال نو در 1 ژانویه جشن گرفته می شود. هر سال، شب سال نو قمری در دومین ماه نو پس از انقلاب زمست، رخ می دهد و جشن ها می توانند تا 15 روز دیگر تا ماه کامل ادامه داشته باشند. در سال 2023، از 22 ژانویه تا 5 فوریه (جشنواره فانوس) است. در این تاریخ ها در چین، ممکن است ترافیک سنگینی در جاده ها ایجاد شود و بسیاری از فروشگاه ها و بانک ها کار نکنند. اگر قصد دارید در تعطیلات به این کشور سفر کنید، این باید در نظر گرفته شود.

سال 2023 سال کدام حیوان است؟

سال نو ،گوش آب چینی

تبلیغات

هر سال در چین با ،یب نمادین یکی از 12 حیوان زودیاک با رنگ خاصی که مربوط به یکی از پنج ،صر (آب، خاک، ف،، آتش و چوب) است، نشان داده می شود. این ،یب تنها هر 60 سال یک بار تکرار می شود. سال نوی چینی 2023 نمادی از حیوان ،گوش و ،صر آب خواهد بود. رنگ های اصلی سال مشکی و آبی خواهد بود. به هر حال، هر چرخه 60 ساله با موش چوبی شروع می شود و با خوک آبی به پایان می رسد. چرخه ای که ما در حال حاضر در آن هستیم از 2 فوریه 1984 شروع شد و در 29 ژانویه 2044 به پایان خواهد رسید.

سال نو چینی 2023 – تاریخچه تعطیلات

تاریخ تعطیلات چینی سال نو جانور نیان

تبلیغات

چینی ها افسانه دیرینه ای دارند که با سال نو مرتبط است. افسانه می گوید که در ته دریا یک جانور وحشتناک و خشن به نام نیان زندگی می کرد. دو بار در سال در چین ظاهر شد. خانه ها را سرقت کرد، دام ها و مردم را کشت. یک روز وقتی نیان وارد دهکده ای شد و بچه هایی را با لباس های قرمز دید، ترسید و با عجله فرار کرد. این افسانه همچنین اساس بسیاری از آداب و رسوم و سنت هایی است که چینی ها از آن برای ترساندن ارواح شیط، در روز سال نو استفاده می کنند – با وسایل قرمز رنگ، فانوس ها و آتش بازی. چینی ها معتقدند سال نوی آنها آغاز بهار است. به گفته آنها در این تاریخ طبیعت بیدار می شود و زندگی شکوفا می شود.

آداب و رسوم تعطیلات

فانوس های جشن سال نو چینی اژدها تمام قرمز

شب سال نو در چین یک رویداد بسیار مجلل و رنگارنگ با فانوس، آتش بازی، رقص و بالماسکه است. قرمز رنگ خوش شانسی محسوب می شود، بنابراین مردم معمولاً لباس های قرمز می پوشند و خانه را تزئین می کنند و بیرون را با تزئینات کاغذی قرمز زیبا می پوشانند، همراه با آوازها و تصاویری که آرزوی خوشبختی، سلامتی و طول عمر دارند. چند روز مانده به سال نو، هر خانواده خانه خود را به طور کامل تمیز می کند. با این باور که با این کار زندگی خود را از بدشانسی پاک می کنند و جا برای خوشبختی باز می کنند. در آستانه تعطیلات، همه اقوام برای یک شام جشن جمع می شوند و مرسوم است که تا دیروقت بیدار بمانند و آتش بازی کنند. پس از جشن، چینی ها به دیدار همسایگان و دوستان خود می روند و غذاهای مخصوص برنج می خورند.

این تعطیلات در سراسر جهان چگونه برگزار می شود؟

سال جدید قمری 2023 چگونه برگزار می شود؟

در سراسر جهان، بیش از 1.5 میلیارد نفر سال نو قمری را جشن می گیرند. در همه جا، این زم، است که دوستان و خانواده دور هم جمع می شوند و شروع سال جدید را جشن می گیرند – این اغلب شامل مهم، ها، جشن های خیاب، و تبادل هدایای خوش شانسی است.

کره ج،ی
سال نو قمری یکی از مهم ترین تعطیلات سنتی کره ای است. این جشن معمولاً سه روز طول می کشد. شب سال نو قمری، خود سال نو و روز بعد از آن. در طول تعطیلات، بسیاری از کره ای ها از خانواده و دوستان خود دیدن می کنند، هانبوک می پوشند، غذاهای سنتی می خورند و بازی های عامیانه انجام می دهند.

ویتنام
جشن های سال نو در ویتنام می تواند از سه تا هفت روز طول بکشد و شامل دیدارهای خانوادگی و جشن های متعدد باشد. جشن ها اغلب با امید به خوشبختی و انتظار شروع های جدید همراه است. نماد آنها گیاهان، گل ها و درختان هلو است که در بازارها و خانه ها یافت می شوند.

ما،ی
در ما،ی، سال نو قمری یکی از بزرگترین تعطیلات در نظر گرفته می شود. اگرچه تاریخ هر سال تغییر می کند، نحوه جشن گرفتن آن بدون تغییر باقی می ماند – اقوام مجرد ،ngbao (پول در بسته های قرمز) دریافت می کنند. خانواده ها شام ترتیب می دهند و برخی افراد مهم، های بزرگی را با شیرها یا اژدها در حال رقص برپا می کنند.

سال نو قمری در بسیاری از کشورهای دیگر که تعطیلات ملی نیست جشن گرفته می شود. به ،وان مثال، بسیاری از شهرهای جهان (پاریس، نیویورک، لندن، سانفرانسیسکو) جشن های دیدنی را برای سال نو قمری ترتیب می دهند!


منبع: https://deavita.net/lunar-new-year-2023-when-،w-cele،ted-world-257491.html