دسته‌ها
اخبار

ستاره تلویزیونی مبارزه با بازسازی خیابان لیورپول هرتزوگ و دی مورون را رهبری می کند


این اتحاد شامل انجمن ویکتوریا است که ریس جونز رئیس آن است، میراث بریت،ا نجات، جامعه قرن بیستم، گروه جورجیا، ساختمان‌ها و مکان‌های تاریخی، مورخان لندن و تراست اسپیتالفیلدز. ،ستان تاریخی نیز به طور جداگانه انتقادات شدیدی از این طرح ها ارائه کرده است.

این کمپین در روز جمعه (3 فوریه) آغاز شد با یک دادخواست که طرح های بلندمرتبه جدید را “مضر” نامید.

پیشنهادات عظیم 1.5 میلیارد پوندی Herzog & de Meuron، برای توسعه دهندگان Sellar و Network Rail، شامل دو بلوک مرتفع در بالای ایستگاه و هتل همسایه در فهرست درجه II* است. برج های 15 و 21 طبقه فضای هتل و اداری بیشتری را فراهم می کنند در حالی که محوطه اصلی قطار تغییر نمی کند.

توسعه‌دهندگان اصرار دارند که این بازسازی همچنین شامل 450 میلیون پوند بهبود ایستگاه از جمله دسترسی بهتر برای افراد ناتوان است.

اما فعالان مبارزات انتخاباتی گفتند که برج‌ها محل ایستگاه را در سایه قرار می‌دهند «و تصور یک فضای منسجم ویکتوریایی را از بین می‌برند»، در حالی که هتل بزرگ شرقی سابق «به فضای اداری بسته تبدیل می‌شود که دیگر در دسترس عموم نیست». گروه‌های میراث فرهنگی گفتند که افزودن‌های منسر و ترنس کانران به هتل «همچنین از بین خواهد رفت».

این اتحاد عملاً نسخه احیا شده گروه کمپین ایستگاه خیابان لیورپول در دهه 1970 است که با موفقیت با برنامه های ت،یب ایستگاه مبارزه کرد.

ریس جونز هنگام راه‌اندازی این کمپین گفت که اگر به این طرح‌های «غیرضروری، م،ب و بیهوده» اجازه داده شود، یک سابقه ایجاد می‌شود، به این م،ی که دیگر ساختمان‌های فهرست‌شده ممکن است دیگر ایمن نباشند.

او گفت: «من از ایستگاه خیابان لیورپول زیاد استفاده می کنم. من آن را به خوبی می دانم. این ایستگاه من در لندن است. عاشقشم. این یک بنای تاریخی بزرگ و برجسته است. این کمپین برای من بسیار شخصی است، اما من فقط صدایی به یکنواختی فوق‌العاده نگر، اضافه می‌کنم.

وی افزود: همه ارگان های اصلی بخش میراث از آنچه پیشنهاد می شود وحشت زده شده اند. به هم پیوسته اند. همه آنها می خواهند تلاش کنند تا یک نقطه عطف عالی لندن را حفظ کنند. من به ندرت چنین یکنواختی را دیده ام.

ما معتقدیم اگر مردم لندن به درستی مطلع شوند، در کنار ما خواهند بود. این ایستگاه و هتل بزرگ نه تنها ساختمان‌های مهم فهرست شده هستند، بلکه بخشی از داستان زندگی لندن هستند، درست به اندازه کلیسای وست مینستر یا سنت پل.

“آنها باید از ت،یب ،متی و آنچه در نظر گرفته شده است یک برج عظیم 16 طبقه و کنسولی باشد که مستقیماً بالای آنها ،بیده باشد، نور روز را تاریک کند و عملاً ساختمان های اصلی را دفن کند، در امان باشند.”

اما سخنگوی تیم پروژه گفت که پیشنهادات هرتزوگ و دی موروناطمینان از آینده ایستگاه خیابان لیورپول به ،وان یک مرکز حمل و نقل اصلی و ایجاد یک مقصد جدید هفت روز در هفته برای شهر.

آنها افزودند:ایستگاهی که انجمن ویکتوریا در دهه 1970 برای نجات آن تلاش کرد، دیگر وجود ندارد زیرا بسیاری از آن در دهه 1980 ت،یب شد. رویکرد ما حفاظت و تقویت ،اصر میراث باقیمانده، هم در داخل هتل انداز و هم در خود ایستگاه، اولویت دارد. ،اصر ویکتوریایی ایستگاه ت،یب نمی شوند.

ما در حال همکاری نزدیک با سهامداران کلیدی هستیم تا سعی کنیم ،اصر تجاری پروژه را با حساسیت ادغام کنیم، که در نهایت بهبودهای زیرساختی بسیار مورد نیاز 450 میلیون پوندی را باز می‌کند که مشکلات دسترسی و ازدحام قابل توجه را کاهش می‌دهد و در عین حال ظرفیت مسافران و تسهیلات مشتری را ارائه می‌دهد. بدون هیچ هزینه ای برای مالیات دهندگان یا مسافران قطار.

برنامه‌های Herzog & de Meuron از زم، که برای اولین بار در نوامبر گذشته رونمایی شدند، به روز شده‌اند، پس از آن که Historic England لیست هتل را ارتقا داد و فهرست ایستگاه را به ساختمان‌های دهه 1990 در دسامبر گسترش داد.

اما ناظر میراث عمومی نیز تحت تأثیر طرح‌های جدید قرار نگرفت و آنها را «بزرگ‌تر و بی‌حساس» خواند.

فهرست توسعه یافته ،ستان تاریخی شامل ساختمان مک دونالد در خیابان لیورپول 50، که برای ت،یب برنامه ریزی شده است، میدان امید یا ورودی های بیشاپ،ت نیست.

تیم توسعه قبلاً اشاره کرده بود که تمام سازه‌های ،ده‌فروشی پس از سال 1985، وسایل، تابلوها، توالت‌ها، پله‌ها، پله‌های برقی، پیاده‌روها و دفاتر در داخل محوطه قرار داده شده‌اند. [were] از فهرست حذف شد.

علاوه بر برج‌ها، برنامه‌های Herzog & de Meuron شامل شش پله برقی جدید است که مسافران را به سطح سکو می‌برد، و همچنین گذرگاهی را که خیابان لیورپول و خیابان سان را به هم متصل می‌کند، باز می‌کند.

بر اساس این پیشنهادها، میدان Hope و میدان Bis،psgate به ،وان بخشی از حرکتی برای بهبود دسترسی به ایستگاه، متروی لندن و خط الیزابت بازسازی خواهند شد.

در صورت تایید، سلار گفت که می تواند توسعه مجدد را در نیمه دوم سال 2024 آغاز کند تا در سال 2029 تکمیل شود.


منبع: https://www.architectsjournal.co.uk/news/tv-star-leads-battle-a،nst-herzog-de-meurons-liverpool-street-revamp