دسته‌ها
اخبار

فهرست نهایی جوایز منطقه ای RIBA North East 2023 مشخص شد


FaulknerBrowns دوباره در میان مدعیان قرار دارد، بازسازی مرکز مدنی نیوکاسل در فهرست درجه II یکی از سه ساختم، بود که در سال 2022 جایزه RIBA North East را دریافت کرد.

این عمل در سال جاری با یکی دیگر از پروژه‌های اصلی مقامات محلی بازگشته است: پروژه جدید 42 میلیون پوندی سالن شهر برای شورای شهر ساندرلند 17900 متر2 ساختمان همچنین برنده رده مدنی در جوایز معماری AJ در ماه نوامبر شد.

طرح های دیگر مورد بحث عبارتند از بازسازی کلیسای جامع نیوکاسل توسط پرسل، کلیسای سنت هیلدا برنده مسابقه طراحی در سال 2016 چنس دی سیلوا و مرکز کلیسای کرکلهام در ردکار، و خانه سه خوابه پسیوهاوس مشرف به خور کوکت در نورثامبرلند توسط MawsonKerr.

روپرت گدارد، رئیس هیئت داوران RIBA North East، شریک شپرد رابسون، گفت که فینالیست‌ها «میراث غنی معماری شمال شرق» را جشن گرفتند و «بی،ه‌های طراحی مثبت با تعهد آشکار به تنظیمات فردی خود» ارائه ،د.

وی گفت: طرح‌های منتخب با پوشش طیف وسیعی از مقیاس‌ها – و همچنین محیط‌های شهری، حومه‌ای و روستایی، برتری طراحی، نبوغ و رویکردهای کم کربن را با نبوغ و سرزندگی جشن می‌گیرند. طرح‌ها همگی دیدگاه‌های خلاقانه قانع‌کننده و خوانا را با ارتباطات واضح با مکان، صنعت و جوامعی که به آن تعلق دارند نشان می‌دهند.

تمامی پروژه های انتخاب شده در فهرست نهایی توسط هیئت داوران منطقه ای ارزیابی خواهند شد و پروژه های برنده در بهار اعلام خواهند شد.

این برندگان جوایز منطقه ای برای چندین جایزه ویژه از جمله جایزه پایداری RIBA و ساختمان سال شمال شرق در نظر گرفته می شوند.

آنها همچنین در رقابت برای یک جایزه ملی RIBA به منظور قدرد، از برتری معماری آنها که نتایج آن در تابستان اعلام خواهد شد.

فهرست نهایی برای جایزه RIBA استرلینگ برای بهترین ساختمان سال سپس از پروژه های برنده جایزه ملی انتخاب می شود و برنده جایزه استرلینگ در ماه اکتبر اعلام می شود.

فهرست نهایی (به طور کامل) برای جوایز معماری RIBA شمال شرق 2023

منبع: جیل تیت

Gilesgate، دورهام با طراحی ساختمان (شمال)


منبع: https://www.architectsjournal.co.uk/news/riba-north-east-2023-regional-awards-s،rtlist-revealed