دسته‌ها
اخبار

نمونه اولیه نیروگاه همجوشی آماندا لوت در آکسفوردشایر تایید شد


تأسیسات پیشنهادی 10500 متر مربعی در مرکز علمی کولهام، روز چهارشنبه (11 ژانویه) از سوی کمیته برنامه ریزی شورای منطقه آ،فوردشایر ج،ی، قط،امه ای برای اعطای مجوز برنامه ریزی ارائه شد.

هنوز هیچ نیروگاه همجوشی هسته ای ساخته نشده است که انرژی بیشتری نسبت به کارکرد آن تولید کند، هرچند دانشمندان ،ت آمریکا ماه گذشته پیشرفتی ایجاد کرد با دستیابی به انرژی خالص در یک واکنش همجوشی برای اولین بار.

AL_A ​​برای اولین بار در سال 2021 طرح های مفهومی خود را برای یک مرکز آزمایشی فاش کرد. این پروژه توسط شرکت کانادایی پیشگام انرژی پاک توسعه یافته است. فیوژن عمومی، برای نمایش و توضیح فناوری نوظهور استفاده خواهد شد که در نهایت با هدف ایجاد نیروی بی حد و حصر و کربن صفر است.

چراغ سبز شورا برای این طرح در پردیس کولهام اداره انرژی اتمی بریت،ا (UKAEA) در ج، آ،فورد، یک گام بزرگ رو به جلو برای شرکتکه بیش از یک دهه است که توسط جف بزوس بنیانگذار آمازون حمایت می شود.

مطابق با فیوژن عمومیساختمان برنامه‌ریزی‌شده بخشی از تلاش این شرکت برای تبدیل نیروی همجوشی به یک واقعیت نجات‌دهنده جهان و ایجاد «ارتباط عاطفی» بین مردم و فناوری جدید است.

کارخانه نمایشی Levete «انرژی همجوشی را با دعوت از آن، ایجاد سؤالات، ترویج گفت‌وگو و فراهم ، فرصت‌هایی برای یادگیری به جهان نشان می‌دهد» و «مک، را ایجاد می‌کند که در آن آینده انرژی پاک پایدار به طور کامل تجربه شود».

این طرح اولیه، فناوری همجوشی هدف مغناطیسی (MTF) جنرال فیوژن را قبل از کار بر روی نیروگاه‌های پیشنهادی تجاری و تولید انرژی نشان می‌دهد.

10500 متر2 پروژه نمایشی در مقیاس 70 درصدی یک نیروگاه تجاری ساخته می‌شود و شرایط همجوشی را در یک محیط مرتبط با نیروگاه ایجاد می‌کند که دمای آن به بیش از 100 میلیون درجه سانتی‌گراد می‌رسد.

سخنگوی AL_A در مورد محرک‌های طراحی برای پروژه نمایشی گفت که این انعکاس مستقیم فرآیندها و تج،اتی است که در آن قرار می‌گیرد، و افزود که شکل آن به ،وان توسعه‌ای از ماشین همجوشی در نظر گرفته شده است. [with] آرایش شعاعی حدا،ر بازده عملیاتی را فراهم می کند.

در قلب آن یک سالن همجوشی بتنی استوانه‌ای به ارتفاع 38 متر قرار دارد که دستگاه همجوشی هدف مغناطیسی جنرال فیوژن را در خود جای داده است. در اطراف آن یک “پارچه ظریف و شفاف” پیچیده می شود که برای “نرم ، ظاهر ساختمان و بهینه سازی تهویه طبیعی” طراحی شده است.

Levete این تایید را به ،وان یک نقطه عطف بزرگ و گواهی بر همکاری نزدیک بین تیم، جنرال فیوژن و UKAEA توصیف کرد.

او گفت: «این ساختمان نه تنها بسیار کارآمد خواهد بود، بلکه خوش‌بینی فن‌آوری همجوشی برای حل مشکلات انرژی جهان را بیان می‌کند. پروژه های طراحی یک پیام مطمئن به مردم در مورد پتانسیل فوق العاده این فن آوری است. این نشان دهنده یک تغییر واضح در رابطه بین محیط زیست و صنعت است که از یک مخالف به یک همزیستی حرکت می کند.

جنرال فیوژن در سال 2002 راه اندازی شد و توسط سندیکای جه، “شرکت های سرمایه گذاری خطرپذیر انرژی پیشرو، رهبران صنعت و پیشگامان فناوری” تامین مالی می شود.

کار می تواند در تابستان امسال در محل شروع شود و این شرکت امیدوار است که ماشین فیوژن در سال 2026 راه اندازی شود و تا اوایل سال 2027 به طور کامل عملیاتی شود.

کارخانه نمایشی پیشنهادی AL_A در مرکز علمی کولهام در آ،فوردشایر ج،ی برای ژنرال فیوژن، پیشگام انرژی پاک کانادایی (مصوب 2023)


منبع: https://www.architectsjournal.co.uk/news/amanda-levetes-prototype-fusion-power-plant-in-oxford،re-approved