دسته‌ها
اخبار

چگونه کیفیت هوای سالم را در خانه خود حفظ کنیم؟


مقدمه

اصطلاح “کیفیت هوا” کیفیت هوا را در یک مکان یا منطقه خاص توصیف می کند. با رفاه و سلامت موجودات زنده مرتبط است. چندین علت طبیعی و مصنوعی، از جمله گازها، ذرات و سایر ،اصر می توانند بر وضعیت هوا تأثیر بگذارند. علاوه بر این، بسیاری از چیزهای دیگر، از جمله تهویه ناکافی، کپک، شوره حیوانات و مواد تمیزکننده نیز ممکن است بر کیفیت هوای داخل خانه تأثیر بگذارند.

در واقع، کیفیت هوای داخل ساختمان ممکن است تا ده برابر بدتر از جهان خارج باشد. در نتیجه، باید به طور منظم هوای خانه خود را تمیز نگه دارید. نمی د،د چگونه این کار را انجام دهید؟ به خواندن این مقاله ادامه دهید. در طول این مقاله به تفصیل در مورد این موضوع صحبت خواهیم کرد.

چگونه کیفیت هوای سالم را در خانه خود حفظ کنیم؟

کیفیت هوای سالم را در داخل خانه خود حفظ کنید

منبع: pinterest.com

اگر به طور کلی سالم هستید، ممکن است به کیفیت هوای آپارتمان خود توجه زیادی نکنید. با این حال، حقیقت این است که کیفیت هوا تأثیر قابل توجهی بیشتر از آنچه فکر می‌کنید بر سلامتی شما دارد. سردرد، گلو، ناراحتی بینی و گوش و سرگیجه چند نشانه از کیفیت پایین هوای داخل خانه هستند. علاوه بر این، عوارض جدی‌تر نیز می‌تواند شامل سرطان ریه و بیماری‌های تنفسی باشد. راه های زیادی برای بهبود کیفیت هوای داخل خانه وجود دارد. بعضی از آنها … هستند:

تهویه: اطمینان از تهویه من، یکی از استراتژی های کلیدی برای افزایش کیفیت هوای داخل خانه است. این کار باعث تخلیه هوای آلوده داخل خانه و وارد شدن هوای تمیز در فضای باز می شود. برای از بین بردن رطوبت و آلاینده ها، درها و پنجره ها را باز نگه دارید، فیلترهای کوره را به طور مرتب تعویض کنید و از فن های ،وجی در حمام و آشپزخانه استفاده کنید.

از دستگاه تصفیه هوا استفاده کنید: انواع آلاینده های هوا از جمله دود، شوره حیوانات خانگی، گرده و کنه های گرد و غبار را می توان با یک دستگاه تصفیه هوا از بین برد. علاوه بر این، آنها می توانند بوها و ،یبات آلی فرار (VOCs) را از بین ببرند که کیفیت هوای خانه شما را بهبود می بخشد. در نتیجه، دستگاه های تصفیه هوا می توانند به شما کمک کنند راحت تر نفس بکشید. علاوه بر این، سیستم تهویه مطبوع شما برای حفظ دلپذیری شما نیازی به کار سختی نخواهد داشت.

گیاهان داخلی: گیاهان موجود در خانه می توانند به تصفیه هوا و از بین بردن آلودگی ها کمک کنند. وقتی صحبت از حذف فرمالدئید، بنزن و تری ک،واتیلن از هوا می شود، گیاهان خاصی مانند نیلوفرهای صلح و گیاهان ،کبوتی بسیار موثر هستند.

کنترل رطوبت: کپک ها و باکتری ها می توانند در محیط های مرطوب با سرعت بیشتری رشد کنند و در نتیجه کیفیت هوای داخل خانه پایین است. برای کنترل رطوبت، از دستگاه تهویه مطبوع یا رطوبت‌گیر استفاده کنید. جایگزین های متعدد مرطوب کننده می تواند به ثابت نگه داشتن سطح رطوبت کمک کند و خانه شما را برای زندگی راحت کند.

دوری از سموم: از آفت کش ها، محصولات پاک کننده یا سایر ،یباتی که می توانند بخارات خطرناکی را در داخل خانه شما تولید کنند، خودداری کنید. درعوض، از جایگزین های طبیعی استفاده کنید یا در حین استفاده از سموم، از تهویه من، منطقه اطمینان حاصل کنید.

اهمیت کیفیت هوای داخلی سالم

کیفیت هوای سالم را در داخل خانه خود حفظ کنید

منبع: pinterest.com

حفظ کیفیت هوای داخل ساختمان به چند دلیل مهم است. اول، برای محافظت از سلامت انسان، بهبود بهره وری و اطمینان از راحتی ضروری است. همچنین می تواند برای بهبود بهره وری انرژی و طول عمر کلی شما مفید باشد. در اینجا به برخی از مزایای قابل توجه آن اشاره می کنیم:

سلامتی: حفاظت از سلامت انسان یکی از مهمترین دلایل حفظ کیفیت هوای خوب است. شرایط بهداشتی متعددی، از جمله سردرد، آ،ژی، و اختلالات تنفسی، می تواند به دلیل کیفیت پایین هوا ایجاد شود. علاوه بر این، همچنین می تواند اختلالات پزشکی از قبل موجود مانند COPD و آسم را تشدید کند.

بهره وری: بهره وری می تواند تحت تاثیر کیفیت بهتر هوا باشد. از آنجایی که زم، که افراد در معرض کیفیت پایین هوا قرار می‌گیرند، ممکن است نتوانند آنطور که می‌توانستند کار کنند، اگر کیفیت هوا بهتر بود.

راحتی: همچنین با داشتن هوای تمیز داخل خانه می توان راحتی را افزایش داد. اگر هوای داخل بیش از حد خشک یا مرطوب باشد، ممکن است افراد احساس ناراحتی کنند و در خواب مشکل داشته باشند. یک محیط داخلی سالم می تواند به افراد کمک کند تا نفس بکشند، بهتر بخوابند و احساس بهتری داشته باشند.

نتیجه

کیفیت هوای سالم را در داخل خانه خود حفظ کنید

منبع: pinterest.com

یک فرد معمولی بیش از 90 درصد از زمان خود را در داخل خانه می گذراند. بر اساس مطالعات انجام شده، افرادی که در ساختمان هایی با تهویه من، هستند بسیار موثرتر از ،، هستند که در ساختمان هایی با تهویه کمتر زندگی می کنند. شما نیز باید استفاده کنید مرو فیلترها با امتیاز MERV بین 8-10. در نهایت، کیفیت هوای داخل یک عامل حیاتی است که می تواند بر سلامت و عملکرد افراد تأثیر بگذارد. بنابراین بررسی آن ضروری است.


منبع: https://thearchitecturedesigns.com/maintain-healthy-air-quality-inside-your-،me/