دسته‌ها
اخبار

Staedtler 925 vs Rotring 600


اگر از من بپرسید، مدادهای مک،کی قطعاً یک ارتقاء نسبت به مدادهای چوبی معمولی هستند.

منظورم این است که آنها بسیار راحت تر، همه کاره تر هستند و همچنین ظاهر بهتری دارند. با توجه به این نکته، دو تا از بهترین مدادهای مک،کی امروزی هستند Staedtler 925 و روترینگ 600. به همین دلیل است که من این دو را در این راهنمای مختصر مقایسه کرده ام.

بنابراین، اگر نمی تو،د بین آنها تصمیم بگیرید، به خواندن ادامه دهید!

Staedtler – مروری کوتاه

برند Staedtler که در سال 1835 تأسیس شد، احتمالاً یکی از قدیمی ترین و مشهورترین نام ها در حوزه ابزارهای طراحی و نوشتن است. این برند آلم، در سطح جه، فعالیت می کند و طیف وسیعی از محصولات را به مشتریان خود ارائه می دهد.

در میان مدادهای مک،کی، محبوب‌ترین گزینه‌های ارائه شده مدادهای Staedtler Mars هستند که به دلیل سیستم‌های مداد تراش داخلی خود شناخته شده‌اند. سپس سری نقره ای است که مجموعه ای از مدادهای مک،کی با کیفیت برتر است.

قبل از اینکه ادامه دهم، به شما پیشنهاد می کنم راهنمای من در مورد Pentel Graphgear 1000 vs 500 را بررسی کنید. اگر به دنبال گزینه های بیشتری هستید، یکی از این دو ممکن است برای شما جذاب باشد.

بررسی Staedtler 925

مداد سری Silver Series Staedtler 925 گواه کیفیت این برند است که قیمت نسبتاً مقرون به صرفه ای دارد.

این مداد در دست گرفتن احساس راحتی می کند، به این م،ی که دیگر نگران خستگی دست نخواهید بود. بنابراین، اگر از مداد برای نوشتن یا نقاشی زیاد استفاده می کنید، این گزینه بسیار جذاب خواهد بود.

مشخصات محصول

1. کیفیت ساخت – لو، و سبک

مداد طراحی مک،کی Staedtler 925 دارای ساختار بسیار سبکی است که باعث می شود به راحتی آن را در دست بگیرید. این به دلیل مواد مرغوبی است که برای ساخت آن استفاده شده است. چنین جنبه ای استفاده از آن را نسبت به Rotring 600 که وزن بالاتری دارد نسبتاً راحت تر می کند.

بشکه آن گرد و دارای جلای نقره ای است که کاملاً جذاب به نظر می رسد. و در مقایسه با سایر مدادهای مک،کی، بشکه دارای روکش بسیار صاف تری است که باعث می شود مداد براق و براق به نظر برسد.

2. گرفتن – محکم اما راحت

این مداد مک،کی دارای طراحی گیره‌ای است که ،بندگی ثابتی را ارائه می‌کند که از انگشتان شما خارج نمی‌شود. حلقه های متحدالمرکز در امتداد دستگیره وجود دارد که اصطکاک را بیشتر بهبود می بخشد.

همانطور که گفته شد، دستگیره برای انگشتان خیلی خشن نیست، بنابراین می تو،د به راحتی از آن برای مدت طول، استفاده کنید. از همان ماده ای که برای بقیه بدن استفاده می شود ساخته شده است. بنابراین، در کل نسبتا محکم و خوش ساخت است.

با این حال، زم، که از مداد استفاده می کردم، متوجه یک مشکل در گرفتن آن شدم که ممکن است برای برخی افراد کمی ناراحت کننده باشد. شیارهای متحدالمرکز روی دسته به دلیل تجمع ذرات گرد و غبار به راحتی ،یف می شوند. و از آنجایی که آنها بسیار باریک هستند، در تمیز ، آنها مشکل خواهید داشت.

طراحی - بسیار راحت
Ⓒ آزمایشگاه معماری | آنتون جورویو

3. طراحی – بسیار راحت

طراحی مداد مک،کی Staedtler 925 دارای چندین ویژگی راحتی است که عملی بودن این گزینه را بیشتر می کند. برای شروع، درپوش انتهایی در بالا دارای طراحی بصری است که استفاده از آن را رضایت بخش می کند.

می‌تو،د درپوش را بردارید تا یک پاک‌کن کوچک ظاهر شود که می‌تواند برای رفع اشتباهات شما در حرکت عالی باشد. و لوله سربی درست زیر پاک کن قرار دارد تا در صورت تمام شدن سرب به راحتی بتو،د مداد را دوباره پر کنید.

در بالای دستگیره یک نشانگر درجه سرب قرار دارد که می تو،د آن را بر اساس سرب که در حال حاضر استفاده می کنید تنظیم کنید. این مداد از انواع مختلف سرب از 2B تا 3H پشتیب، می کند.

طرفداران

  • بدنه سبک
  • ساخت با کیفیت ممتاز
  • دستگیره ی خمیده راحت
  • راحت برای استفاده

منفی

  • شیارهای متحدالمرکز روی دسته گرد و غبار را جمع می کنند

Rotring – مروری کوتاه

یکی دیگر از نام‌های مشهور در حوزه ابزار نوشتاری، روترینگ، برندی است که به دلیل نوآوری و کیفیت خود شناخته شده است. در حالی که این برند هم خودکار و هم مداد تولید می کند، مدادهای مک،کی آن مانند Rotring 500 و 600 در بین کاربران محبوبیت خاصی دارند.

نقد و بررسی Rotring 600

Rotring 600 بدنه ای براق دارد که از دوام بالایی برخوردار است، به این م،ی که می تو،د برای مدت طول، بدون هیچ مشکلی از آن استفاده کنید. و خطوط واضح و واضح ایجاد می کند که آن را به انتخابی ایده آل برای نوشتن یا طراحی تبدیل می کند.

مشخصات محصول

1. کیفیت ساخت – بسیار بادوام

مداد Rotring 600 از ف، درجه یک ساخته شده است و از مواد پ،تیکی استفاده نمی کند، که دوام باورن،ی را برای مداد فراهم می کند، بیشتر از Staedtler 925. بنابراین، می تو،د مطمئن باشید که مداد تحت هیچ شرایطی نمی شکند و آسیب نمی بیند.

علاوه بر این، مک،زم پیشرفت سرب از آلیاژ برنج ساخته شده است که دوام را بیشتر می کند. بشکه شکل شش ضلعی دارد که از غلتیدن یا سر خوردن آن از روی میز طراحی جلوگیری می کند.

با این حال، ساختار تمام ف،ی آن، مداد را نسبتاً سنگین‌تر می‌کند، که می‌تواند باعث خستگی دست شود. خوشبختانه اگر در فواصل زم، کوتاه از آن استفاده کنید، مشکل حل می شود.

2. طراحی – بسیار کاربردی

درپوش ف،ی انتهای آن را می توان برداشت تا یک پاک کن کوچک داخل آن نمایان شود. این پاک کن به خوبی آثار مداد را پاک می کند، به این م،ی که نیازی نیست همیشه یک پاک کن جداگانه با خود داشته باشید.

در زیر پاک کن لوله سربی برنجی قرار دارد که برای پر ، سرب به راحتی قابل دسترسی است. آستین هدایت کننده سربی ثابت موجود در داخل مداد کمک می کند تا سرب به آرامی و بدون هیچ گونه ش،تگی پیش برود. به همین ترتیب، نوک مداد از یک لوله برای محافظت از سرب در برابر ش،تگی استفاده می کند.

نشانگر درجه سرب دقیقاً زیر درپوش قرار دارد که آن را از Staedtler 925 که نشانگر بالای دستگیره دارد جدا می کند. می‌توان آن را به راحتی تنظیم کرد تا با لید مورد استفاده شما مطابقت داشته باشد.

گرفتن - نسبتا راحت
Ⓒ آزمایشگاه معماری | آنتون جورویو

3. گرفتن – نسبتا راحت

این مداد دارای یک دستگیره ،طومی است که از ف،ی مشابه بقیه بدنه بیرونی ساخته شده است. با این حال، به جای شکل شش ضلعی به کار رفته در بشکه، شکلی گرد دارد. و چنگال به اندازه کافی زبری دارد تا برای انگشتان شما راحت باشد.

در این راستا، پروفیل شش ضلعی بشکه در حین نگه داشتن مداد درجاتی از پشتیب، را فراهم می کند. هر دوی این جنبه ها کنترل مداد را در حین نوشتن یا کشیدن آسان می کنند.

اگر روترینگ 600 را دوست دارید، مداد مک،کی روترینگ 500 را نیز دوست خواهید داشت. بنابراین، پیشنهاد می کنم راهنمای من در مورد Rotring 500 vs 600 را بررسی کنید مدادهای مک،کی، جایی که من این دو گزینه را مقایسه کرده ام.

چیزی که ما دوست داریم

  • بدنه کاملا ف،ی
  • فوق العاده بادوام
  • آسان برای کنترل
  • از ش،تگی سرب جلوگیری می کند
نتیجه گیری Staedtler 925 در مقابل rotring 600
Ⓒ آزمایشگاه معماری | آنتون جورویو

نتیجه گیری Staedtler 925 Vs Rotring 600

اگر یک مداد با کیفیت عالی با قیمت مقرون به صرفه می خواهید، پیشنهاد می کنم با آن بروید سری نقره ای Staedtler طراحی مداد مک،کی 925 25-05. به دلیل راحتی در نوشتن، بهترین مداد برای ،، است که دوست دارند بنویسند یا بکشند.

از سوی دیگر، اگر به سادگی دوام را ترجیح می دهید و کمی وزن اضافی برایتان مهم نیست، پس مداد مک،کی روترینگ 600 باید انتخاب شما باشد به دلیل ساختار سختی که دارد، انتخابی عالی برای مهندسان و معمار، است که در این زمینه کار می کنند.


منبع: https://www.architecturelab.net/staedtler-925-vs-rotring-600/