دسته‌ها
اخبار

اتکینز برج مکعبی شکل غول پیکر را به مجموعه خود در عربستان سعودی اضافه می کند


مشارکت AJ100 در برج عظیم موکب و توسعه گسترده‌تر – که می‌تواند مرکز شهر جدیدی برای ریاض ایجاد کند – چند روز پس از آن آشکار شد که حامی NEOM این شرکت مستقر در بریت،ا را به ،وان شریک تحویل در طرح The Line معرفی کرد.

در بی،ه ای از NEOM آمده است که اتکینز خدمات مشاوره و مدیریتی را در این شهر خطی به طول 170 کیلومتر ارائه خواهد کرد. ماه گذشته، AJ گزارش داد که این پروژه توسط طیف وسیعی از معماران مشهور از جمله Adjaye Associates مستقر در بریت،ا و پیتر کوک در یک دوره پنج ساله طراحی شده است.

مشخص است که اتکینز طراحی پروژه Mukaab را رهبری می کند، اما این شرکت پس از رونمایی از اولین تصویر از برنامه ها در هفته گذشته (16 فوریه) هنگامی که AJ با آن تماس گرفت از اظهار نظر خودداری کرد.

2 میلیون متر2 موکب بر فراز شمال غربی ریاض با ساختار مکعبی مرکزی به ابعاد 400 متر در 400 متر، دفاتر مس،، منازل مس، و فضاهای سرگرمی بر فراز ریاض خواهد بود. مقیاس ساختمان پیشنهادی آن را در میان بلندترین سازه های جهان و به گفته سازندگان آن، بزرگترین «ساختمان درون شهری در جهان» خواهد کرد.

در همین حال، شرکت توسعه مرابا گفت: 19 میلیون متر گسترده تر2 توسعه یک مرکز شهر جدید 15 دقیقه ای برای پایتخت ،ستان ایجاد می کند و شامل موزه، دانشگاه، تئاتر، 100000 خانه جدید، 9000 اتاق هتل، 980000 متر می شود.2 از مغازه ها و 1.4 میلیون متر2 فضای اداری انتظار می رود تا سال 2030 تکمیل شود.

ولیعهد محمد بن سلمانکه هفته گذشته از طرح‌های موکب رونمایی کرد، هم بر NEOM و هم شرکت توسعه مورابا که مسئولیت برج مکعبی شکل را بر عهده دارد، نظارت می‌کند.

خط - بخشی از پروژه گسترده تر NEOM

منبع:NEOM

خط – شهری به طول 170 کیلومتر در ،ستان سعودی – و بخشی از پروژه گسترده تر NEOM در کنار دریای سرخ

فیلیپ هور، رئیس بخش خدمات مهندسی صاحبان اتکینز، SNC-Lavalin، در بی،ه‌ای در رابطه با The Line گفت: «به ،وان یک سازمان شریک تحویل، ما با NEOM و شرکای خود همکاری نزدیک خواهیم کرد تا افراد، داده‌ها و فناوری را به طور یکپارچه به یکدیگر متصل کنیم تا نوآوری را هدایت کنیم. ، ارزش، کارایی و اطمینان در پروژه.

“هدف ،یبی ما این است که روش ارائه پروژه های زیرساختی بزرگ را به طور اساسی تغییر دهیم و The Line، با چشم انداز و پیچیدگی خود، فرصتی عالی برای نشان دادن آنچه صنعت ما می تواند به دست آورد، فراهم می کند.”

خط، طرح شاخص NEOM است، با جمعیت ،نی نه میلیون نفر در آینده.


منبع: https://www.architectsjournal.co.uk/news/exclusive-atkins-adds-giant-cube-shaped-tower-to-its-saudi-portfolio