دسته‌ها
اخبار

رشته معماری در آمریکا ️ شرایط تحصیل و پذیرش + بازار کار و درآمد | معماری نواز

رشته معماری در آمریکا ️ شرایط تحصیل و پذیرش + بازار کار و درآمد | معماری نواز

تحصیل در رشته معماری در آمریکا این موضوع را فراهم می آورد که افراد بتوانند در مشاغلی مانند معمار، طراح شهری، معمار منظر یا مهندس سازه حرفی بای کتاب طراحی شهری گفتن داشته باشند. در این مقاله سعی شد تا روش های موجود برای ورود به دانشگاه های معماری آمریکا ذکر گردد و همچنین مدارک و الزامات تحصیل در رشته معماری در آمریکا بازگو گردید تا شما بتوانید شرایط خود را برای ورود به این زمینه کاری از طریق تحصیل معماری در آمریکا بررسی کنید. این مهندسین می توانند به صورت پروژه ای یا تمام وقت در یک شرکت خصوصی یا سازمن های دولتی مانند شهرداری ها کار کنند.

  • آینده چند نفر از دوستان و هم دانشگاهی های شما این کتاب ها را با هزینه های زیاد تهیه کرده اند.
  • ترکیبی از تحصیلات و تجربه شما باید حداقل 12 واحد باشد که توسط دپارتمان تعیین شده است.
  • همچنین، شکل‌ها نیز دارای خصوصیت گویا و معنی دار نظام زیباشناختی خود هستند.
  • لازم به ذکر است که دروس‌ هنری‌ اهمیت‌ بیشتری‌ دارند و دروس‌ علمی‌ و فنی‌ در راستای‌ این دروس‌ هستند.
  • مثلا معمار در طراحی‌ خانه‌ باید فضای‌ آرامش‌بخشی‌ را ایجاد کند تا باعث‌ اضطراب‌، خستگی‌ و دلتنگی‌ نگردد.

نقشه‌های معماری که به تایید مراجع رسمی مانند شهرداری می‌رسند و پروانه ساخت می‌گیرند باید توسط معماران دارای پروانه اشتغال امضا و تایید شوند. برای ورود به دانشگاه می توانید هم در آزمون فنی حرفه ای و هم در کنکور سراسری ریاضی شرکت کنید. اگر شما یکی از رشته های نظری را در دبیرستان انتخاب کنید و علاقه مند به ادامه تحصیلی در رشته معماری باشید در آزمون فنی حرفه ای و داشنکده های فنی نمی توانید شرکت کنید و فقط باید از طریق کنکور سراسری ریاضی برای ورود به دانشگاه اقدام نمایید. گرایشی است که در مورد گذشته و تاریخ معماری و شهرسازی ایران مطالعه می‌کند و بیشتر در تلاش است آنچه که فراموش‌شده را، دوباره بازسازی کند و ارتباطی میان گذشته و آینده برقرار کند.

معرفی کامل و جامع رشته معماری-انتخاب رشته تا بازار کار

رشته‌ی تکنولوژی معماری به افرادی نیاز دارد که هوش خیلی زیادی داشته باشند و توانایی این را داشته باشند که به‌طور مداوم خود را به‌روز کنند. افراد متخصص در این رشته بایستی علاوه بر آگاهی از مسائل و سیستم‌های به‌روز دنیای معماری، به‌گونه‌ای فضاها را طراحی کنند که تکنولوژی به‌کاررفته در بنا با کارکرد ساختمان همخوانی داشته باشد. قسمت هنری این رشته مربوط به مباحثی مثل پلان ها، طراحی، زیبا شناسی و نحوه زیبا کردن حجم ها است. اما قسمت فنی مهندسی معماری مربوط به ایستایی، تاسیسات مکانیکی، مقاوت مصالح و تاسیسات الکتریکی می شود. حقوق رشته معماری کاملا بستگی به میزات مهارت، تجربه، تحصیلات، گرایش و شغل فرد دارد. اما به طور کلی درآمد این رشته می‌تواند بسیار بالا باشد و فارغ‌التحصیلان رفاه مالی خوبی دارند.

مدیریت ساختمان‌سازی

مقصود از گرایش مطالعات معماری ایران و برگزاری آن، پرورش پژوهشگر تاریخ معماری و توسعه‌ی دانش درزمینهٔ ی تاریخ معماری ایران است. فارغ‌التحصیلان این رشته می‌توانند در مراکز پژوهشی مرتبط با رشته تحت عنوان پژوهشگر تاریخ معماری و شهرسازی ایران مشغول به کار شوند، یا می‌توانند به‌عنوان مدرس تاریخ معماری و شهرسازی در دانشگاه‌ها به تدریس بپردازند. آن‌ها حتی می‌توانند به‌عنوان مشاور در گروه‌های علمی، طراحی معماری و شهرسازی اشتغال داشته باشند. ویزای B، ویزای توریستی است که در صورت نیاز به ورود به ایالات متحده برای دوره‌های تحصیلی تفریحی کوتاه استفاده می‌شود، مشروط بر اینکه این دوره منجر به اخذ مدرک تحصیلی یا گواهینامه از یک موسسه یا دانشگاه در آمریکا نشود. رشته معماری داخلی در عین تشابه در برخی ابعاد، دارای تفاوت‌هایی با رشته مهندسی معماری است. معماری داخلی صرفا به طراحی و ساخت فضاهای داخل ساختمان می‌پردازد درحالیکه مهندسی معماری به صورت کلی به این موضوع نگاه می‌کند و با کلیات ساختمان چه از بیرون و چه از داخل در ارتباط است.

اگر بخواهیم برای تفهیم تفاوت عمران و معماری مثالی بزنیم میتوانیم بگوییم اگر انسانی را در نظر بگیرید که به اسکلت، گوشت، مو، ناخن نیاز دارد، این بخش اسکلت را میتوان به عمران نسبت داد و قسمت ظاهری آن مثل پوست و مو را به مهندس معمار مرتبط می دانیم. اگرچه برخی از دانشگاه‌ها، نیازی به مصاحبه ندارند، اکثر دانشکده‌های معماری به آن نیاز دارند. با این حال، دانشگاه‌هایی مانند کرنل وجود دارند که مصاحبه‌ی «کتبی» را می‌پذیرند و در آن شما می‌توانید پاسخ‌های خود را برای سؤالات مصاحبه می‌نویسید، این برای زمانی است که نمی‌توانید رو در رو ملاقات کنید. با ترکیب این رشته یاد خواهید گرفت که چگونه پروژه‌های ساختمان‌سازی را مدیریت کنند.