دسته‌ها
اخبار

ساکنان Graven Hill می گویند خانه های “identikit” رویای خودسازی را تضعیف می کنند


انجمن ،نان در نامه ای به رئیس شورای منطقه چرول گفت: “دیدگاه گریون هیل این بود که به ،وان نمونه ای برای سایر نقاط کشور از آنچه می توان با استفاده از روش های خودسازی و ساخت و ساز مدرن در مقیاس به دست آورد.” .

متأسفانه، این توسعه در حال حاضر تنها به توسعه حجم دیگری از خانه‌های ناکارآمد انرژی تبدیل شده است.

“دیدگاه Graven Hill این بود که به ،وان نمونه ای برای بقیه کشور باشد”

“توسعه‌دهنده تعهد خود را برای ساخت و ساز با استانداردهای عملکرد پرانرژی که در ابتدای پروژه تعیین شده بود کنار گذاشته است و به سرعت در حال عقب‌نشینی از ارائه قطعات خودساز خود است.”

GHVDC سال گذشته به AJ گفت که سرعت کند تحویل خانه‌های خودساخته باعث شد این شرکت رویکرد اصلی خود را «تکامل» کند. کارن کرتین، مدیر GHVDC گفت: «حتی تحویل 10 «پیشگام» اول آنطور که ما انتظار داشتیم اتفاق نیفتاد.

“بسیار واضح شد که اگر بخواهیم فقط به ساخت خود پایبند باشیم، تا سال 2050 منتظر خواهیم بود تا سایت را تحویل دهیم.”

اما ،نان از وضعیت برخی از آ،ین مسکن های GHVDC و همچنین تسلط آن بر این سایت نگران هستند.

این گروه همچنین وضعیت مسکن مقرون به صرفه در محل را که توسط GHVDC ساخته شده است، برجسته کرد.

سال گذشته AJ در مورد نگر، های re گزارش داد،نان برخی از واحدهای مالکیت مش،، که شرکت را به دلیل هوابندی ضعیف به چالش می‌کشیدند. آنها گفتند که این باعث می شد اتاق خواب های طبقه بالا در زمستان یخ بزنند و در تابستان جوش بیاورند. آنها ادعا ،د که آزمایش‌های مستقل نشان می‌دهد که نشت هوا به‌طور قابل‌توجهی بیش از نرخی است که در گواهی‌های عملکرد انرژی آنها ارائه شده است.

ردیفی از خانه های مقرون به صرفه

در نامه این گروه افزوده شد: «سال‌ها، بسیاری از کپک‌ها، پیش نویس‌ها و اتاق‌های سرد به GHVDC شکایت داشتند، برخی قبل از موافقت GHVDC برای انجام کارهای اصلاحی، از جیب خود برای بررسی‌های مستقل متوسل شدند و برخی دیگر هنوز در انتظار اقدام هستند.»

این گروه به دلیل عدم بررسی دقیق کار ساختمان و حفظ ن، سازندگان شناخته شده P،ivhaus که قبلاً روی این پروژه کار می ،د، سرزنش خود را به گردن شورا انداخت.

پل تروپ، یکی از اولین خودساز، که به گراون هیل رسید، گفت: «تعدادی از اعضای شورا که قرار است بر این پروژه نظارت کنند، واقعاً توپ را به اینجا رها کرده اند.

“بررسی دقیق کمی از مدیریت وجود دارد یا اصلا وجود ندارد [the development company] و تعامل اندک با ذینفعان. این به پروژه اجازه می دهد تا با کاستی های مکرر خلاص شود.

این گروه از شورا و GHVDC می‌خواهد تا با ،نان ملاقات کنند تا «چشم‌انداز Graven Hill را تأیید و تکرار کنند». اطمینان حاصل کنید که حداقل 25 درصد از قطعات موجود در تمام مراحل آینده به ،وان زمین های خدماتی در اختیار خودسازندگان قرار می گیرد. و متعهد به استاندارد ساخت Hoare Lea P،ive Design Revision F, در کنار سایر خواسته ها باشید.

سخنگوی شورا گفت: «گریون هیل یک توسعه منحصر به فرد است که امکان تنوع در بازار مسکن محلی را فراهم کرده است.

این یک رویکرد پیشگامانه برای تحویل مسکن دارد و پیشرفت بزرگی حاصل شده است.

“ما دریافت نامه سر،ه را تایید کرده ایم و ایوان ریس، مدیر اجرایی ما پاسخ خواهد داد.”

خیاب، از خانه‌های خودساخته در توسعه Graven Hill

بخش مسکن خودساخته تنها 13000 خانه در سال در بریت،ا دارد که در تضاد با کشورهایی مانند اتریش و آلمان است که بیش از نیمی از خانه ها به صورت سفارشی ساخته می شوند.

شورای Cherwell این قطعه را در سال 2014 از و، دفاع ،یداری کرد. این زمین تالاب مخصوص به خود را دارد، تپه ای جنگلی که قبلاً برای آموزش برون شهری استفاده می شد و توسط زمین های کشاورزی احاطه شده است.

شرول پس از اینکه تصمیم گرفت این سایت را به خودسازی اختصاص دهد، یک پرونده تجاری تهیه کرد و شرکت توسعه دهکده گراون هیل (GHVDC) را راه اندازی کرد تا آن را اداره کند.

جاستین و کاترین متکالف خارج از خانه خودسازشان با یک خودساز طراحی شده توسط چارلی لو،تون در سمت راست

در سال 2015، معماران گلن هاو، طرح جامعی را طراحی ،د که شامل یک مدرسه ابتدایی بود که توسط Architype، یک مهد کودک و یک مرکز اجتماعی و همچنین مغازه ها، کافه ها و یک میخانه طراحی می شد. اما این امکانات عمومی کندتر از خانه‌های جدید وارد شده‌اند، اگرچه مدرسه اکنون در حال کار است.

این سایت دارای کدهای طراحی برای 11 منطقه شخصیتی، مانند «بلوارهای پردرخت» و «خط‌های شهری»، و «گذرنامه‌های قطعه‌ای» شامل پالت‌های سقف و مصالح نما، و همچنین حدا،ر ارتفاع ساخت و مورد نیاز فضای پارکینگ است.


منبع: https://www.architectsjournal.co.uk/news/graven-hill-residents-say-identikit-،mes-are-undermining-self-build-dream