دسته‌ها
اخبار

معماران زاها حدید برنده شغل 114 میلیون پوندی در استادیوم فوتبال دانمارک شد


این تمرین یکی از شش تیمی بود که در ماه ژانویه برای دریافت کمیسیون 114 میلیون پوندی (1 میلیارد کرون) شهر برای ایجاد یک خانه جدید در کنار آب برای باشگاه فوتبال محلی در فهرست طول،‌مدت قرار گرفت. AGF.

پس از یک مسابقه طراحی مفهومی ناشناس، شهرداری آرهوس رقبای ZHA، AFL را با شرکت Cobe کپنهاگ و شرکت دانمارکی کاهش داد. دورته ماندروپ.

اوایل امروز (14 دسامبر) پیشنهاد ZHA با نام “عرصه جنگل” به ،وان برنده کلی انتخاب شد. داوران «ستون‌های چشمگیر» را ستایش ،د و پیشنهاد استفاده از چوب در ساخت آن را دادند، با الهام از «تنه درختان قدیمی در جنگل‌ها» اطراف استادیوم در منطقه Kongelunden.

حامیان، از جمله دو حامی اصلی پروژه، Lind Invest و Salling Fondene، گفتند که این مفهوم «موقعیت بسیار خاص در جنگل‌های قدیمی مارسلیسبورگ و در کنار ساختمان نمادین و تاریخی Stadionhallerne را درک کرده و تفسیر کرده است».

خلاصه پروژه خواستار یک میدان “زیبا و پیشگام” در سایت برجسته ای شد که در حال حاضر محل استادیوم ورزشی موجود شهر در پارک ورزشی آرهوس نزدیک به خلیج آرهوس و جنگل های مارسلیسبورگ است.

استادیوم “کاسه یک طبقه” به ،وان بخشی از شهر در حال ساخت است ویژن کنگلوندن برنامه بازسازی

ZHA در حال حاضر روی زمین فوتبال چوبی دیگر، استادیوم جدید اکو پارک Forest Green Rovers در گلوسسترشر کار می کند.

آرهوس دومین شهر بزرگ دانمارک با جمعیتی حدود 282000 نفر است. نشانه های محلی شامل موارد جدید است حمام بندر توسط گروه Bjarke Ingels.

استادیوم موجود آرهوس در دهه 1920 ساخته شد و سومین مکان ورزشی بزرگ دانمارک است که فضایی برای حدود 19433 تماشاگر دارد. عرصه ،یبی فوتبال و دو و مید، در دهه‌های 1990 و 2000 ارتقا یافت، اما از فواصل دید طول، بین جایگاه‌ها و زمین رنج می‌برد.

استادیوم جدید که قرار است در سال 2026 تکمیل شود، یک استادیوم فوتبال جدید «مدرن و صمیمی» را ارائه خواهد کرد که برای ارائه «منافع و شادی» طراحی شده است. [for] تعداد زیادی به طور کلی و همچنین زمین خانگی برای باشگاه فوتبال دانمارک سوپرلیگا AGF’.

اه، کلیدی شامل ارائه مک، با «کیفیت معماری بالا» و «جایگاه بین‌المللی حرفه‌ای» است که تاریخ و چشم‌انداز غنی فرهنگی منطقه را منع، می‌کند و در عین حال یک «تجربه استادیوم بسیار شدید» را نیز ارائه می‌دهد.

به محض اینکه این طرح توسط شهر مهر ،تیک زده شد، انتظار می رود کار در چهار مرحله در سال 2024 انجام شود و با ت،یب استادیوم فعلی شروع شود.

چرا هیئت داوران این پیشنهاد را پسندیدند

تجلی قوی پروژه برنده دعوت کننده است و به محیط اطراف می رسد و به خوبی با زمینه ارتباط برقرار می کند. این پیشنهاد در عین حال آنقدر متمایز و نمادین است که به ،وان یک استادیوم ویژه برای آرهوس به یادگار خواهد ماند.

“عرصه جنگل” – پیشنهاد برنده معماران زاها حدید برای استادیوم جدید در آرهوس (دسامبر 2022)


منبع: https://www.architectsjournal.co.uk/news/zaha-hadid-architects-wins-114m-danish-football-stadium-job