دسته‌ها
اخبار

چطور متوجه شویم نقشه ی خانه مان نقشه ی مناسبی است؟بهترین نقشه خانه مستطیلی

لازم است تا حین ترسیم نقشه به نور ورودی هم توجه کافی را داشته باشید. پلان به بیننده نمای برشی افقی از ارتفاع حدود 2.3متر نسبت به کف ساختمان ساخته شده می‌دهد؛ به عبارت دیگر می‌توان پلان را طرح یا دیاگرامی با اندازه و نسبت‌های مشخص نسبت به مقادیر اصلی یک بنا فرض کرد که با هدف نمایش جزئیات از دید بالا رسم می‌شود. بنابراین بدیهی است که رسم هم‌چون طرحی از یک ساختمان، اتاق و … باید بر اساس مراحل و اصول خاصی صورت گیرد تا نتیجه نهایی کاربردی و سودمند باشد. پیش از بیان مراحل و نکات طراحی پلان ساختمان بهتر است ابتدا انواع پلان و سپس مفهوم عرصه را شرح دهیم.

در صورت تمایل می توانید از مشاوره های طراحان و دکوراتورها و … شرکت آرکا بهره مند گردید. مهندس نقشه بردار به جمع آوری، آماده سازی، ذخیره سازی، پردازش، مدیریت، تحلیل، تلفیق، بازیابی و انتقال داده های مکان مرجع می پردازد. سیستم های سازه های فولادی به دسته های سیستم قاب خمشی، قاب های ساده به همراه مهاربند و قاب ساده به همراه دیوار برشی، قاب خمشی به همراه مهاربند و قاب خمشی به همراه دیوار برشی بتنی، قاب خمشی به همراه دیوار برشی فولادی تقسیم بندی می شوند. یک چیدمان نسبی طبق اصول و قواعد چیدمان، با قصد نمایان شدن ایرادات و اصلاح آن‌ها. در سازه فلزی نیز مشخصات تیراهن و ورق های تقویتی بادبندها و تیر های فرعی سقف بررسی و محاسبه می گردد. برنامه بنیاد برای نشان دادن اندازه و عمق پایه است ،ارتفاع برای نمایش نمای جلویی است.

  • به‌طورمثال، در آپارتمانی با زیربنای مفید ۱۵۰ مترمربع، آشپزخانه باید مساحتی در حدود ۱۵ مترمربع داشته باشد.
  • اما در قسمت بعدی این مطلب که در خصوص دید ها صحبت می کنیم، به این مساله بیشتر خواهیم پرداخت.
  • رعایت کردن یکسری از عوامل در طراحی پلان ساختمان باعث به حداقل رساندن هزینه های اجرای آن می شود.

یک نقشه ساختمان حرفه ای و اصولی، اولین گام برای احداث یک پروژه ساختمانی می باشد. طراحی ساختمان برای تمامی پروژه های ساختمانی لازم و ضروری است که توسط یک معمار یا مهندس ساخت انجام می گردد. یعنی اینکه باید هنگام ترسیم فضاهای مختلف در نقشه ارتباط آن ها را با یکدیگر حفظ کنید.

این گونه نقشه ها و مدل های مورد نظر شما را ترسیم می کند تا ساختمان مد نظرتان را بسازد. شما برای مراقبت از بدن یا زیبایی صورت خود به سراغ پزشک یا آرایشگر می روید. پس برای رفع اشکالات ساخت و ساز، کیفیت و رعایت اصول طراحی و ساختن ساختمانی با جلوه شیک و چشم نواز باید به سراغ تیم حرفه ای طراحی بروید.

نقشه خانه یک طبقه

سایت ایران تجارت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران می باشد. پس از آن مشخصات و مدارک نامبرده را به واتساپ همین شماره ارسال می نمایند. در تهران 60 درصد اجازه ساخت + 2 متر پیشروی در ضلع جنوب (سمت حیاط) می باشد. در این بین حداقل ارتفاع چاله آسانسور 1.5 جهت به دست آوردن طول پیش روی ۶۰% طول زمین + 2 متر را حساب می‌کنند. با این حال در شرایط خاص که به خاطر محدودیت های زمین مجبور به رسم پلان هایی با دیوار های زاویه دار هستید خلاقیت داشته باشید و با ایده هایی نو سعی کنید تا این زاویه ها زیبا جلوه کنند. برای ثبت سفارش و هر گونه انتقاد و پیشنهاد لطفا فرم مقابل را پر نمایید.

طراحی ساختمان و اهمیت آن

عملکردی بودن و در عین حال زیبا بودن فضای زندگی رابطه مستقیم با روحیه و احساسات انسان در بلند مدت دارد. روابط فضایی در طراحیپلان ساختمانتوجه بسیاری نیاز دارد تا به درستی شکل بگیرد زیرا تاثیر آندر طول زمان در زندگی ساکنین کاملا مشخص است. با گذر زمان نیازهای انسان ها تغییر کرده است و بهترین حالت طراحی نقشه خانه ( طراحی پلان) زمانی اتفاق می افتد که کاملا شخصی سازی شده و براساس نیاز فرد و یا افرادی که در آن خانه زندگی می کنند طراحی شود. امروزه تنوع زیادی در نوع سقف ها و اسکلت های ساختمانی وجود که باعث سبک تر شدن ساختمان شده و در طراحی سازه ساختمان بسیار موثر است . از سقف هایی که بسیار رایج شده اند می توان به سقف کوبیاکس ، یوبوت و عرشه فولادی در سازه های فلزی اشاره کرد. از این رو کارفرما پس از تایید ی تهیه شدن نقشه معماری ممکن است متقاضی نقشه ی طراحی دکوراسیون داخلی، و همچنین طراحی نقشه نمای ساختمان و محوطه سازی باشند.

طراحی نقشه های ساختمانی یکی از مهمترین و کاربردی ترین بخش معماری می باشد . البته باید بدانید که برای طراحی نقشه معماری تمام ساختمان ها یک روش استفاده نمی شود؛ مثلا طراحی نقشه ساختمان اداری با طراحی نقشه ساختمان مسکونی متفاوت است و هر کدام اصول مختص خود را دارند. برای طراحی نقشه ساختمان مسکونی ۲۰۰ متری ، نمای مدرن پیشنهاد می شود.