دسته‌ها
اخبار

10 راه برای اینکه حمام خود را برای افراد معلول دوست داشته باشید


ایجاد حمام معلولان می تواند ترسناک به نظر برسد، اما با طراحی من، و آگاهی از قو،ن حمام معلولان، می تو،د به بازدیدکنندگان معلول احساس راحتی کنید. راه‌های مختلفی برای دسترسی و ایمن ، حمام معلولان وجود دارد، از نرده‌های دستی گرفته تا دوش‌های دسترسی همسطح.

برای تضمین اینکه خانواده شما از حمام شما قدرد، می کند، آن را با در نظر گرفتن رفاه همه طراحی و تزئین کنید. اگر اقوام مسن تر یا اعضای خانواده دارای معلولیت دارید، باید مطمئن شوید که حمام برای آنها ساخته و تعبیه شده است. این توصیه‌ها به شما نشان می‌دهند که چقدر ساده است که تغییراتی برای دسترسی بیشتر به محیط اطراف خود انجام دهید.

راه های عالی برای اینکه حمام خود را غیر فعال کنید…

1. چیدمان فضا را در نظر بگیرید

راه هایی برای اینکه حمام خود را غیرفعال کنید دوستانه کنید

حمام خود را برای دوستان و خانواده معلول در دسترس و راحت کنید. چیدمان حمام خود را بررسی کنید. مرتب ، مجدد مبلمان یا وسایلی که درها یا راهروها را مسدود می کنند را در نظر بگیرید. بسته به نیازهای دسترسی، ممکن است بخواهید میله‌های دستگیره یا سکوهای مرتفع اطراف دوش یا وان بسازید. هر تغییری دسترسی و راحتی حمام را بهبود می بخشد.

2. شناسایی و حذف هر گونه خطر بالقوه

راه هایی برای اینکه حمام خود را غیرفعال کنید دوستانه کنید

حمام من، برای افراد معلول ایمنی و راحتی را تضمین می کند. قبل از بازسازی، خطرات احتمالی را ارزیابی کنید تا یک سرویس بهداشتی در دسترس تهیه کنید. این شامل بررسی کف‌ها یا فرش‌ها و تشک‌های نرم، تهیه صندلی یا میله‌های دستگیره، و اطمینان از شفاف بودن ورودی روشویی و راحت بودن آن است. نورپردازی من،، از جمله دمای رنگ و نورهای شب قابل تنظیم، باید در نظر گرفته شود. جایگزینی یا افزودن ویژگی‌ها می‌تواند خطرات را به حداقل برساند و دسترسی افراد ناتوان را بهبود بخشد.

3. هندریل و ساپورت را نصب کنید

راه هایی برای اینکه حمام خود را غیرفعال کنید دوستانه کنید

با نرده ها و ویژگی های پشتیب، شده، ناتو، حمام خود را دوستانه کنید، آسان است. نصب میله‌ها و نرده‌ها مانور دادن به افراد مسن و افراد دارای محدودیت تحرک در اطراف حمام را آسان‌تر می‌کند. داشتن ارتفاع های مختلف نیز کار را برای همه آسان می کند. دوش گرفتن را می توان با افزودن یک مدفوع پددار آسان تر کرد، به علاوه یک توالت پایین می تواند بسیار مفید باشد. حمام شما با این تغییرات آسان و راحت در دسترس تر و جذاب تر خواهد شد!

4. Reach Requirements را در نظر بگیرید

راه هایی برای اینکه حمام خود را غیرفعال کنید دوستانه کنید

در دسترس قرار دادن حمام شما ساده است و بسیار قدرد، خواهد شد. نصب نرده، گسترش و تراز ، ورودی ورودی، استفاده از وسایل طراحی شده خاص، یا تبدیل حمام به دوش حمام می تواند دسترسی به حمام را بهبود بخشد.

کاربران ویلچر از سینک‌هایی با ارتفاع قابل تنظیم و اتاق اضافی اطراف توالت و دستشویی بهره می‌برند. برای اینکه همه چیز در دسترس باشد، فضای ذخیره‌سازی دیواری یا کابینت پایه را اضافه کنید. این ارتقاء آزادی و لذت حمام شما را بهبود می بخشد.

5. خطرات لغزش و/یا سفر را حذف کنید

راه هایی برای اینکه حمام خود را غیرفعال کنید دوستانه کنید

تشک های ضد لغزش با جذب آب، جلوگیری از لغزش و افزایش کشش در مکان های مرطوب، خطر سقوط را کاهش می دهند. سطوح دیگر باید از نظر موانع و تحرک ارزیابی شوند، مانند ارتفاع صندلی توالت، درهای دوش، و تعویض سر دوش. توالت ها و حمام های من، برای افراد معلول، خانه ای امن را برای همه ایجاد می کند.

6. یک سیم اضطراری اضافه کنید

راه هایی برای اینکه حمام خود را غیرفعال کنید دوستانه کنید

افزایش دسترسی معلولان به حمام روشی عالی برای تضمین این است که افراد با هر توانایی می توانند در آرامش و آسایش از امکانات استفاده کنند. نصب طناب یا دکمه اضطراری به افراد دارای معلولیت این آرامش خاطر را می دهد که در مواقع اضطراری کمک در دسترس است. به ،وان مثال، اگر یک فرد معلول در زیر دوش احساس ،زش می کند، این دستگاه می تواند اعضای خانواده یا مراقبان را مطلع کند. افراد معلول دیگر نیازی به نگر، در مورد ایمنی خود در هنگام استفاده از حمام ندارند.

7. از نور و علامت گذاری برای سهولت دسترسی به حمام استفاده کنید

راه هایی برای اینکه حمام خود را غیرفعال کنید دوستانه کنید

نصب میله‌های دستگیره و ورودی‌های وسیع‌تر تنها گزینه‌ها برای دسترسی به سرویس بهداشتی برای افراد دارای معلولیت نیستند. افزایش دید این منطقه همچنین می تواند به دسترسی بیشتر آن برای افراد دارای مشکلات حرکتی کمک کند. محل قرارگیری لوازم خانگی، کلیدها و پریزها باید کاملاً مشخص باشد. وارد ، نور طبیعی راه دیگری برای بهبود دید در توالت است.

نصب پرده های سلولی را به جای پوشش های فعلی پنجره خود در نظر بگیرید تا در عین حفظ حریم خصوصی شما، نور وارد شود. آینه ها و رنگ های براق هم نور را منع، می کنند و هم حسی معاصر به فضا می دهند و در عین حال دید را افزایش می دهند. انجام این اقدامات تا حد زیادی قابلیت استفاده حمام را برای همه مهمانان شما بهبود می بخشد.

8. بهبود تهویه و جریان هوا

راه هایی برای اینکه حمام خود را غیرفعال کنید دوستانه کنید

در دسترس قرار دادن حمام خود برای افراد دارای معلولیت نشان می دهد که شما به راحتی و ایمنی آنها اهمیت می دهید. افزایش تهویه بخشی حیاتی از این روش است زیرا رطوبت را که می تواند باعث مشکلات تنفسی شود را کاهش می دهد و همچنین به بوی نامطبوع حمام کمک می کند.

اگر حمام دارای هوای تازه و تهویه من، باشد، ممکن است افراد ناتوان احساس راحتی بیشتری در استفاده از حمام داشته باشند که با نصب یک پنکه یا حتی فقط پنجره ها می توان به آن دست یافت. ،یب این تغییرات با سایر تغییرات برای سهولت افراد معلول، مانند میله های دستگیره یا سر دوش قابل تنظیم، امکان پذیر است.

علاوه بر این، ،، که نیازهای سلامتی آنها به بهترین وجه با افزایش گردش خون تامین می شود، می توانند راحت تر در فضاهایی با تهویه من، استراحت کنند. بهبود تهویه در حمام یک راه ساده برای نشان دادن این است که با نصب فن های اگزوز و انجام سایر تغییرات زیبایی شناختی، به نیازهای افراد جامعه خود اهمیت می دهید.

9. روی فناوری خانه هوشمند دوستدار معلولیت سرمایه گذاری کنید

راه هایی برای اینکه حمام خود را غیرفعال کنید دوستانه کنید

افراد دارای معلولیت می توانند از فناوری های در دسترس حمام مانند توالت هوشمند صندلی‌ها، شیرهای هوشمند، روشنایی با صدای فعال و سایر پیشرفت‌های مشابه فراتر از کرایه استاندارد.

افراد مبتلا به چالش های حرکتی یا طیف وسیعی از معلولیت ها می توانند از یک صندلی توالت هوشمند بهره زیادی ببرند زیرا راحتی را فراهم می کند، جابجایی های دستی را حذف می کند، فعالیت بدنی را به حداقل می رساند و استقلال را تشویق می کند. یک سیستم فن‌آوری خانه هوشمند می‌تواند فراتر از پخش موسیقی متن دلخواه شما باشد و می‌تواند خانه را در دسترس‌تر و خوش‌آمدتر کند.

10. یک حمام استاندارد را با یک حمام پیاده روی تعویض کنید

راه هایی برای اینکه حمام خود را غیرفعال کنید دوستانه کنید

حمام‌های معلولان از حمام‌های پیاده‌روی بهره می‌برند، زیرا ورود و ،وج ساده را بدون بلند ، یا پا گذاشتن روی لبه‌های بلند فراهم می‌کنند. دوش های سطح دسترسی و صندلی های دوش نیز دوش گرفتن را برای افراد دارای مشکلات حرکتی آسان تر می کند. شورای محلی شما ممکن است برای کمک به نصب لوازم حمام و لوازم جانبی حمام معلولان در خانه خود، بسته به محل زندگی و شرایط شما، کمک مالی ارائه دهد.

کلمات پای،

در نهایت حمام معلولان باید به گونه ای ساخته شود که افراد معلول و سالمند از امکانات ایمن، در دسترس و راحت برخوردار باشند و همانطور که نشان دادیم این امر با چندین راه حل امکان پذیر است. با طراحی و وسایل من،، می تو،د به بازدیدکنندگان معلول در حمام غیرقابل دسترسی خود احساس خوش آمد و قدرد، کنید.

به خواندن ادامه دهید:
منبع: https://architecturesideas.com/ways-to-make-your-bathroom-disabled-friendly/