دسته‌ها
اخبار

10 علامتی که نشان می دهد زمان تعویض سیستم تهویه مطبوع فرا رسیده است


امروزه سیستم های تهویه مطبوع برای ما برای داشتن یک سبک زندگی راحت بسیار مهم شده اند. اما به یاد داشته باشید، شما باید از نگهداری من، تهویه مطبوع اطمینان حاصل کنید تا زم، که دمای بیرون افزایش می‌یابد، بتواند هدف خود از خنک ، اتاق را کاملاً مدیریت کند.

تعمیر و نگهداری منظم تضمین می کند که کو، گازی عمر طول، تر و کم مصرف تری دارد.

هنگامی که AC شما ،اب می شود و نمی تواند خانه شما را راحت نگه دارد، زمان تعویض سیستم فرا رسیده است.

اما در مورد تعویض سیستم تهویه مطبوع می تواند صاحبان خانه را در یک مشکل قرار دهد زیرا نیاز به سرمایه گذاری قابل توجهی دارد. آنها همچنین باید در نظر داشته باشند که آیا ارزش صرف هزینه بیشتر برای به دست آوردن یک سیستم با انرژی کارآمدتر را دارد یا خیر.

علائم زیر نشان می دهد که زمان تعویض سیستم تهویه مطبوع موجود فرا رسیده است.

1. ترموستات ،اب است

سیستم تهویه مطبوع خود را تعویض کنید

منبع: pinterest.com

ترموستات مغز یک سیستم HVAC است که تمام اجزای AC را مدیریت می کند. دو نوع ترموستات وجود دارد –

ترموستات قابل برنامه ریزی – می تو،د با استفاده از ترموستات قابل برنامه ریزی، انتخاب گرمایش و سرمایش را از پیش تعیین کنید. سپس ترموستات به طور خودکار دما را در تمام روز حفظ می کند.

ترموستات غیر قابل برنامه ریزی – یک ترموستات غیرقابل برنامه ریزی به صورت دستی مطابق جهت شما کار می کند.

هنگامی که ترموستات ،اب است، ممکن است AC شما مکرراً روشن و خاموش شود. همچنین ممکن است نتو،د دمای صحیح را بخو،د و دمای خانه شما ممکن است با تنظیمات برنامه ریزی شده شما مطابقت نداشته باشد.

اگر این موارد اتفاق افتاد، بررسی کنید که آیا ترموستات به درستی کار می‌کند و آیا باتری‌های آن نصب شده است یا خیر.

با یک متخصص آموزش دیده و دارای مجوز HVAC تماس بگیرید تا این قطعه پیچیده الکتریکی را بررسی کند تا از آسیب های پرهزینه دیگر جلوگیری شود. آنها همچنین می توانند به شما بگویند که کدام گزینه برای سیستم HVAC شما بهترین است.

2. جریان هوا کم است

هنگامی که متوجه می شوید AC روشن است اما خانه شما را مانند قبل خنک نمی کند، این نشانه آشکاری است که نشان می دهد سیستم تهویه مطبوع شما نیاز به تعمیر یا تعویض دارد.

مشکلات گردش هوا، مانند جریان نداشتن یا ضعیف بودن جریان هوا از AC، اغلب به دلیل مجاری آسیب دیده و نشتی، دریچه های مسدود شده، یا عملکرد نادرست هواگیر است. ،ابی موتور یا فن دمنده نیز می تواند باعث کمبود جریان هوا شود.

AC خود را فورا خاموش کنید و برای ارزیابی کل هزینه های تعمیر با یک متخصص تماس بگیرید. نکته اصلی این است که وقتی واحد تهویه مطبوع شما تا سطح بهینه خود کار نمی کند، عاقلانه است که آن را با یک مدل جدید جایگزین کنید، زم، که هزینه تعمیر فقط سود کمی به همراه دارد.

3. AC در حال دمیدن هوای گرم است

سیستم تهویه مطبوع خود را تعویض کنید

منبع: pinterest.com

یک واحد AC ،اب می تواند دمای داخلی خانه شما را هم در فصل تابستان و هم در فصل زمستان ناخوشایند کند. هنگامی که دریچه شما هوای گرم را می دمد در حالی که هوا قرار است خنک باشد، به این م،ی است که سیستم HVAC شما ،اب است.

اگر مشکلی در کمپرسور AC وجود دارد، سیستم تهویه مطبوع شما مبرد کم دارد، یا کویل های اواپراتور AC یخ زده است، معمولاً هوای گرم را می دمد.

هنگامی که کمپرسور بر روی واحد Ac شما روشن نمی شود برای عیب یابی به یک فناوری HVAC دارای مجوز نیاز دارید. اما به یاد داشته باشید، هزینه مبرد می تواند گران تر از نصب یک واحد جدید مقرون به صرفه باشد.

4. بوها از AC می آیند

هنگامی که بوی نامطبوع یا کپک زدگی را از AC خود احساس می کنید، به این م،ی است که در داخل و اطراف واحد HVAC شما قالب هایی وجود دارد.

هاگ های کپک معمولاً در یک محیط تاریک با گرد و غبار و ، و در مکان هایی که رطوبت وجود دارد رشد می کنند. به علاوه، آنها در هوای گرم رشد می کنند. بنابراین، زم، که سیستم تهویه مطبوع شما فاقد تعمیر و نگهداری منظم و من، باشد، به راحتی می‌تواند به محل من،ی برای رشد باکتری‌ها، کپک‌ها و کپک‌ها تبدیل شود.

هنگامی که تشخیص دادید که سیستم تهویه مطبوع شما آلوده به قالب است، فورا اقدامات لازم را انجام دهید. در غیر این صورت، با دمیدن هوای AC، هاگ‌های کپک می‌توانند در سرتاسر خانه پخش شوند و مشکلات سلامتی شدیدی برای شما و اعضای خانواده‌تان ایجاد کنند.

وقتی بوی دود را از AC خود استشمام می کنید، نشان می دهد که واحد AC با عایق سیم کشی مشکل دارد.

مهم نیست که بو را چگونه تعریف می کنید، وقتی اتفاقی غیر معمول برای سیستم شما می افتد، با یک تکنسین متخصص تماس بگیرید تا هزینه تعمیر را ارزیابی کند. سپس باید هزینه این هزینه ها را با هزینه ،ید یک مورد جدید سنجید.

5. رطوبت هوا

سیستم تهویه مطبوع خود را تعویض کنید

منبع: pinterest.com

هدف از سیستم تهویه مطبوع کنترل سطح رطوبت در خانه شما است. هنگامی که مشاهده می کنید که فضای داخلی خانه شما به اندازه هوای بیرون مرطوب است، این نشان می دهد که سیستم شما نیاز به کالیبراسیون مجدد دارد.

سطح رطوبت بالا در داخل خانه نه تنها ناراحت کننده و ناخوشایند است، بلکه در صورت عدم توجه به مدت طول، خطرناک است.

هنگامی که سطح رطوبت خانه شما بیش از 60 درصد باشد، هوا خیلی مرطوب می شود و به این ترتیب خانه شما به محلی برای پرورش آفات، کپک ها و پوسیدگی ها تبدیل می شود. در نهایت، خطرات مختلف سلامتی مانند سردرد، گرمازدگی، کم آبی بدن، گرمازدگی و غیره را به همراه خواهد داشت.

برع،، وقتی خانه شما رطوبت کافی نداشته باشد و سطح رطوبت زیر 30 درصد باشد، هوا خیلی خشک می شود. به علاوه، برای یکپارچگی ساختاری خانه ما خطرناک خواهد بود.

بنابراین، بهترین رویکرد برای جلوگیری از این مشکلات، جایگزینی یک واحد AC جدید برای به دست آوردن مزایای در دراز مدت است.

6. رطوبت داخل و اطراف هوا

نشت هر گونه رطوبت در داخل یا اطراف واحد AC یک مشکل است. تراکم جزئی در اطراف سیستم AC شما بسیار رایج است، به خصوص در هوای گرم. آب ناشی از یک لوله مسدود یا ش،ته که در داخل و اطراف دستگاه متراکم می شود باعث موارد جدی تر می شود.

با این حال، اگر متوجه شدید آب یا یخ اضافی روی مبرد مسی داخل واحد AC یا میعان در ظرف تخلیه ایجاد شده است، این موارد نشان دهنده نشتی است.

نشت می تواند در طول زمان اتفاق بیفتد و به راحتی قابل مشاهده است. بخش مهم این است که در اسرع وقت به این مشکل رسیدگی کنید زیرا تراکم، زهکشی شدید یا نشت مبرد یک علامت هشدار دهنده است که می تواند به سیستم HVAC و سلامت شما آسیب جدی وارد کند.

فوراً با یک متخصص HVAC تماس بگیرید تا بازرسی برنامه ریزی شده امروز را برطرف کند. آنها همچنین می توانند شما را راهنمایی کنند بهینه سازی راندمان تهویه مطبوع شما.

7. تعمیرات مکرر AC

هنگامی که AC شما نیاز به تعمیر و نگهداری مکرر دارد، نشان دهنده نیاز بیشتر به نصب یک سیستم AC جدید است.

اگر هر چند ماه یکبار نیاز به تعمیر AC خود داشته باشید، عمر سیستم تهویه مطبوع شما را افزایش می دهد اما برای مدت کوتاهی. گیر افتادن در این چرخه بی پایان تعمیر، حدود 50 درصد یا بیشتر از هزینه نصب یک دستگاه جدید هزینه خواهد داشت. بنابراین، عاقلانه است که پیش بروید و سیستم را ارتقا دهید.

این بهترین زمان برای فکر ، به سرمایه گذاری پولی است که به سختی به دست آورده اید برای نصب یک سیستم AC جدید. نصب یک AC جدید در نهایت می تواند در دراز مدت در هزینه شما صرفه جویی کند. مانند یک سیستم جدید و کم مصرف، لازم نیست نگران ،ابی مکرر AC خود باشید.

8. صداهای غیرمعمول از AC شما می آیند

سیستم تهویه مطبوع خود را تعویض کنید

منبع: pinterest.com

طبیعی است که هر بار که سیستم را روشن یا خاموش می کنید، AC صدایی در سطح پایین تولید می کند. اما فرض کنید صداهای غیرمعمولی مانند کلیک ،، کوبیدن، خش خش، حباب، جغجغه، جیغ یا هر صدای عجیب دیگری را می شنوید. معمولاً نشانگر این است که باید آن را جایگزین کنید.

برای تعیین میزان تعمیر مورد نیاز با یک تکنسین حرفه ای تماس بگیرید. همچنین، مشورت کنید که کدام مسیر برای شما بهتر است – آیا باید به سراغ گزینه تعمیر بروید یا جایگزین.

9. هزینه های آب و برق در حال افزایش است

AC های قدیمی تر به اندازه مدل های جدیدتر از نظر انرژی کارآمد نیستند. با این حال، اگر متوجه شدید که قبوض آب و برق شما به طور ناگه، افزایش می یابد که با قبض آب و برق ماه قبل شما مطابقت ندارد، به این م،ی است که سیستم HVAC شما بیش از حد کار می کند.

هنگامی که سیستم بیش از حد کار می کند، به این م،ی است که سیستم به طور موثر کار نمی کند. همانطور که می د،د، هر چه سیستم تهویه مطبوع شما کارایی کمتری داشته باشد، قبض آب و برق بیشتر می شود.

بسته به وضعیت سیستم تهویه مطبوع خود، باید AC خود را نگهداری یا تعمیر کنید. اما گاهی اوقات، تنظیمات جزئی خانه، مانند پنکه های سقفی، درختان سایه دار، پنجره ها و غیره می تواند به طور قابل توجهی بر قبض آب و برق شما تأثیر بگذارد.

با یک متخصص تماس بگیرید تا علت دقیق ،ابی سیستم شما را مشخص کند. اگر می گویند سیستم شما به تعمیرات سنگین نیاز دارد و ممکن است در آینده به تعمیرات بیشتری نیاز باشد، سرمایه گذاری در یک مدل جدید با مصرف انرژی را برای کاهش قبوض آب و برق در نظر بگیرید.

10. سیستم AC فعلی شما بیش از 10 سال سن دارد

هر چیزی تاریخ انقضا داره عمر متوسط ​​یک Ac که به خوبی نگهداری می شود حدود ده تا پانزده سال است، در حالی که یک واحد با تعمیر و نگهداری نادر یا نادرست عمر طول، تری نخواهد داشت.

بنابراین، طول عمر هر سیستم HVAC به عوامل مختلفی مانند مدل یا برنامه تعمیر و نگهداری بستگی دارد. شما می تو،د انتظار داشته باشید که واحد تهویه مطبوع شما پس از نزدیک شدن به موعد مقرر، کارایی و کارایی خود را از دست بدهد.

بنابراین، هنگامی که دستگاه به عمر متوسط ​​خود نزدیک می شود، فکر ، به یک گزینه جایگزین ایده خوبی خواهد بود.

با یک متخصص حرفه ای و دارای مجوز برای ارزیابی سیستم قدیمی خود تماس بگیرید و آنها همچنین می توانند شما را به کارآمدترین سیستم HVAC راهنمایی کنند.

کلمات پای،

اگر متوجه شدید که کو، گازی شما هر یک از این علائم بالا را دارد، وقت آن است که آن را با یک کو، گازی جدید تعویض کنید. این یک تصمیم قاطع برای ا،ر صاحبان خانه است، اما برای راحتی خانواده شما بهترین است. بنابراین، منتظر قبض های اضافی آب و برق یا ،اب شدن کامل سیستم خود نباشید.

بهتر است با یک تکنسین تهویه مطبوع متخصص برای ارزیابی سیستم خود تماس بگیرید. اگر تعمیر گزینه من،ی باشد، او با آن برخورد خواهد کرد. اما اگر زمان یک سیستم جدید فرا رسیده باشد، تکنسین می تواند به شما در انتخاب سیستم ایده آل برای خانه کمک کند.


منبع: https://thearchitecturedesigns.com/replace-your-air-conditioning-system/