دسته‌ها
اخبار

10 هک مفید برای صرفه جویی در هزینه قبوض آب و برق در تابستان


با توجه به افزایش قیمت انرژی و در تابستان امسال که در بسیاری از مکان‌ها به‌ویژه سخت است، هزینه‌های انرژی بیش از حد ظالمانه به نظر می‌رسد. افزایش قیمت سوخت همراه با تورم باعث افزایش خدمات برق شده است. و با فرارسیدن هوای گرم، صورت‌حساب‌های ماهانه سرمایش منزل همراه با دما افزایش می‌یابد.

بسیاری از مردم بر این باورند که گزینه های آنها بین رنج کشیدن در یک خانه گرم یا دمیدن پول با راه اندازی مداوم کو، گازی ت،یم می شود، اما این به سادگی درست نیست. در واقع، برای اثبات این موضوع، 10 هک لازم برای صرفه جویی در قبوض آب و برق در تابستان امسال را داریم.

1. خانه ضد آب و هوا

خانه ضد آب و هوا

اغلب اوقات، دلیل اینکه چرا باید ترموستات خود را تا این حد بالا ببرید، این است که خانه شما هوابند نیست. نشت هوا می تواند باعث نفوذ هوای گرم بیرون و ،وج هوای خنک شده با ارزش به بیرون شود.

دو روش متداول این است که در و پنجره خود را آب بندی کنید یا در صورت نیاز آنها را تعویض کنید. اگر پنجره‌ها و درهای قدیمی‌تری دارید، این ممکن است ارزشمندتر باشد. برای مشخص ، نشتی هوا، تنها چیزی که نیاز دارید یک فندک یا شمع است. آن را نزدیک منابع احتمالی نشتی مانند طاقچه پنجره ها و چارچوب درها نگه دارید. واشر پنجره ها و درزگیرهای ،تیکی به مرور زمان خشک می شوند و ، می خورند و باعث ایجاد ، های کوچک می شوند که هوا می تواند از طریق آن وارد شود.

همچنین ممکن است بتو،د بسته به محل زندگی و سطح درآمد خود از کمک مالی برای ضد آب و هوای خانه خود استفاده کنید دریافت اعتبار مالیاتی برای افزایش مصرف انرژی پنجره های شما

2. دمای آبگرمکن را بررسی کنید

دمای آبگرمکن را بررسی کنید

آبگرمکن ها بیشتر از نیاز خانوارها کار می کنند. اگر دمای خود را بررسی کنید، ممکن است ببینید که روی 140 درجه فارنهایت (60 درجه سانتیگراد) تنظیم شده است، در حالی که در واقعیت، احتمالاً می تو،د در دمای 120 درجه فارنهایت (48.8 درجه سانتیگراد) به خوبی انجام دهید. پتانسیل پس انداز نسبتاً قابل توجه است و احتمالاً هر سال صدها دلار برای شما پس انداز می کند. تنها کاری که باید انجام دهید این است که آن را با صفحه تنظیم کنید، هرچند قبل از انجام این کار به دفترچه راهنمای کاربر مراجعه کنید.

3. فیلترهای هوا را تمیز نگه دارید

فیلترهای هوا را تمیز نگه دارید

یکی از دلایل رایج افزایش هزینه های خنک کننده، ،یف بودن فیلترهای هوا است. گرفتگی فیلتر هوا باعث می شود کو، گازی کارایی کمتری داشته باشد و طول عمر عملیاتی آنها را کاهش دهد.

فیلترهای هوا مانند ا،ر اقلام خانگی نیاز به تمیز ، دارند، در غیر این صورت، تجمع در نهایت مانع از کارکرد سیستم HVAC شما با حدا،ر ظرفیت می شود. هنوز هم تقریباً همان مقدار انرژی مصرف می‌کند، اما برای تعقیب گرما یا باید با سرمایش کمتر رنج ببرید یا دما را بیشتر کاهش دهید. بدتر از آن، اگر فیلترهای هوای خود را به طور منظم تمیز نکنید – معمولاً هر 1 تا 3 ماه یکبار – در واقع می تواند بر سیستم HVAC شما تأثیر بگذارد و مصرف انرژی آن را 5 تا 15 درصد کاهش دهد، طبق گفته و، انرژی.

4. یک سیستم HVAC جایگزین را در نظر بگیرید

یک سیستم HVAC جایگزین را در نظر بگیرید

اکنون، این کاری نیست که شما ،وماً بتو،د آن را با میل انجام دهید، به خصوص با توجه به اینکه بسته به سیستم مورد استفاده و سیستم مورد نظر چقدر می تواند گران باشد. با این حال، برخی از سیستم های تهویه مطبوع نسبت به سایرین کارایی کمتری دارند و در دراز مدت، تغییر به سیستم کارآمدتر می تواند مقدار قابل توجهی در هزینه شما صرفه جویی کند. اما یک سیستم HVAC خوب برای استفاده چیست؟

یکی از کارآمدترین AC ها است مینی اسپلیت بدون کانال. طبق گفته DOE، تا 40 درصد از تلفات انرژی در سیستم های AC توسط کانال ها ایجاد می شود. از آنجایی که مینی اسپلیت ها از کانال کشی استفاده نمی کنند، بسیار کارآمد هستند و برای خانه هایی که کانالی نصب نشده اند نصب می شوند.

5. از ترموستات هوشمند استفاده کنید

از ترموستات هوشمند استفاده کنید

یک سیستم ترموستات هوشمند، به لطف گزینه‌های سفارشی‌سازی و زمان‌بندی، برای قبض‌های انرژی شما مفید است. مهم‌تر از همه، بسیاری از ترموستات‌های هوشمند به شما امکان کنترل از راه دور را می‌دهند و همچنین می‌توان آن‌ها را بر اساس زمان روز تنظیم کرد. از این گذشته، هوا در طول روز بسیار گرمتر از شب است.

اینکه کدام ترموستات هوشمند را ترجیح می دهید، انتخاب می شود، اگرچه ترموستات های ارزان تر معمولاً در مقایسه با ترموستات های گران تر از کیفیت پایین تری برخوردار هستند.

6. حواستان به چیزی باشد که از قدرت استفاده می کند

حواستان به چیزی باشد که از قدرت استفاده می کند

تعجب خواهید کرد که چگونه بسیاری از وسایل در خانه شما حتی زم، که شما از آنها استفاده نمی کنید به طور غیر فعال از برق استفاده می کنند و چقدر می تو،د بدون کار آنها صرفه جویی کنید. برخی از آنها فقط در حالت بیکار از برق بسیار کمی استفاده می کنند، در حالی که برخی دیگر می توانند بسیار انرژی بر باشند.

راه های متعددی برای مق، با این موضوع وجود دارد. دستگاه‌هایی که در حالت بی‌حرکتی زیاد انرژی مصرف می‌کنند را می‌توان روی یک محافظ برق قرار داد که می‌توان آن را خاموش کرد، که به ،ه خود، هر چیزی را که به محافظ برق متصل است خاموش می‌کند. گزینه دیگر ،ید یک دوشاخه هوشمند است که به شما امکان می دهد با استفاده از یک برنامه یا یک دستگاه خانه هوشمند برق را در دوشاخه هوشمند خاموش کنید. برخی از برنامه ها همچنین به شما امکان می دهند زمان روشن و خاموش شدن این دستگاه ها را برنامه ریزی کنید.

7. با ماشین ظرفشویی خود در مصرف آب صرفه جویی کنید

با ماشین ظرفشویی خود در مصرف آب صرفه جویی کنید

باور کنید یا نه، در واقع استفاده از ماشین ظرفشویی کارآمدتر از شستن ظروف با دست است. این به این دلیل است که ماشین‌های ظرفشویی تا آنجا که می‌توان در دویدن آب مصرف کرد، توسط مقررات محدود شده‌اند.

ماشین‌های ظرفشویی با اندازه معمولی فقط می‌توانند از پنج گالن استفاده کنند، در حالی که ماشین‌های کوچک‌تر فقط می‌توانند از 3.5 گالن استفاده کنند. در این میان، افراد عادی استفاده می کنند 9-27 گالن آب در یک جلسه ظرفشویی

8. از لامپ های کم مصرف استفاده کنید

هک هایی برای صرفه جویی در پول در قبوض آب و برق

لامپ های جدیدتر و کم مصرف تر به طور قابل توجهی کارآمدتر از لامپ های سنتی هستند. لامپ های LED با بر،ب Energy Star مصرف انرژی را حداقل 75 درصد کاهش می دهند و همچنین تا 25 برابر بیشتر از لامپ های رشته ای معمولی عمر می کنند. شما سالها از اینها نتیجه خواهید گرفت لامپ های ال ای دی، بنابراین اگرچه ممکن است هر لامپ گران‌تر باشند، باید خیلی کمتر آنها را تعویض کنید.

9. لوازم خانگی را به روز کنید

به روز رس، لوازم خانگی

با گذشت زمان، تولیدکنندگان لوازم خانگی کارهای زیادی را برای بهبود آنها به طرق مختلف انجام داده اند، از جمله کارآمدتر ، آنها. مسلماً، مقرون به صرفه ترین کار نیست، اما اگر لوازم خود را تکه تکه به جای یکباره تعویض کنید، بسیار قابل کنترل است. خوشبختانه، همچنین یک راه آسان برای تشخیص اینکه آیا دستگاه کارآمدی است وجود دارد، زیرا تنها کاری که باید انجام دهید این است که به دنبال بر،ب انرژی ستاره روی دستگاه

10. مطمئن شوید که سقف به درستی شینگل شده است

مطمئن شوید که سقف به درستی شینگل شده است

زونا یک چیز مهم برای داشتن یک خانه به دلایل مختلف است. در حالی که آنها در جلوگیری از نشت باران به خانه شما خوب هستند، اما ورود ،اصر را از بالا به خانه شما دشوارتر می کنند. با این حال، اگر خودتان قادر به انجام آن نیستید، حتماً یک سقف‌ساز حرفه‌ای برای انجام این کار استخدام کنید. به هر حال هر کاری که با سقف شما انجام شود یک تلاش خطرناک است.

نتیجه

با اجرای این نکات می تو،د به راحتی در قبوض آب و برق در تابستان صرفه جویی کنید! با استفاده از تکنیک های صرفه جویی در مصرف انرژی می تو،د اثرات زیست محیطی خود را کاهش دهید. پس منتظر چه چیزی هستید که این هک ها را پیاده سازی کنید و امروز از مزایای آن لذت ببرید!

برای اطلاعات بیشتر:
منبع: https://architecturesideas.com/hacks-to-save-money-on-utility-bills/