دسته‌ها
اخبار

3 روش تبدیل هارد اینترنال به اکسترنال آونگ

این کار را با دقت انجام دهید؛ اما جای نگرانی نیست چون درایوها قطعات محکمی محسوب می‌شوند. برخی کابل‌ها یک گیره کوچک دارند که مکانیسم قفل کننده‌ای دارد و ابتدا باید آن را رها کنید. درایو جدید را به کانکتور ساتای لپ‌تاپ وصل می‌کنیم، محافظ درایو را به فریم وصل می‌کنیم و پنل بدنه را تعویض می‌کنیم. در این مدل محافظ درایو تنها یک صفحه نازک آلومینیوم به همراه یک بامپر پلاستیکی است.

  • اگر انتخاب یک پردازنده قدرتمند برای انجام بازی برای شما اهمیت دارد، بهترین CPU برای گیم را مطالعه کنید.
  • دیسک یا همان Platter توانایی ذخیره سازی داده ها را بر روی هر دو طرف دیسک دارند.
  • تفاوت اصلی بین داک استیشن و باکس هارد در این است که داک‌ها معمولا فقط از رابط اتصال ساتا پشتیبانی می‌کنند و با هر دو هارد اینترنال 2.5 و 3.5 اینچی سازگاری دارند.
  • در حقیقت در پیکر بندی کارخانه‌ای (کامپیوترهای شخصی شرکتIBM) با دیسکهای سخت تجهیز نشده بود.
  • با این وجود یکی از متداول ترین سوالی که برای شما پیش می آید این خواهد بود که هارد دیسک چیست، که در پاسخ می توان گفت هارد یک قطعه سخت افزاری در هر کامپیوتر و سیستمی است که وظیفه اصلی آن محافظت و ذخیره سازی تمامی داده ها و محتوا می باشد.

این حافظه یکی از بهترین مدل‌های هارد SSD است که از ابعاد 2.75 اینچ یا 6.35 سانتی متر است. اگر شما هم کامپیوتر یا لپ تاپ دارید می‌دانید که داخل هر دستگاه یک هارد وجود دارد، این هارد به هارد اینترنال شناخته می‌شود. قسمت کنترل‌کننده دیسک از یک مبدل آنالوگ به دیجیتال برای کنترل جریان الکتریکی استفاده می‌کند که از طریق ییچ تنظیم که در بازوی متحرک قرار دارد این عمل صورت می‌گیرد. مبدل دیجیتال به آنالوگ باعث می‌شود که کنترل‌کننده‌های دیسک در یک مرحله بسیار کوچک و مستقیماً به سمت سرها حرکت کنند. این محیط باید خنک، خشک و با دسترسی آسان باشد و ترجیحاً هیچ کف‌پوشی زیر کیس نباشد. اگر با پیکربندی اجزای درونی رایانه خود آشنایی دارید، می‌توانید آن را در زاویه‌ای که بیشترین دسترسی را ایجاد می‌کند قرار دهید.

راهنمای خرید بهترین گوشی سامسونگ به ترتیب قیمت از ارزان‌ترین تا گران‌ترین گوشی samsung (اردیبهشت

هارد دیسک اینترنال در فضای داخلی لپ تاپ یا کیس وصل شده و امکان جابه‌جایی بسیار کمی دارد. در واقع زمانی که یک هارد دیسک اینترنال را به لپ تاپ یا کیس کامپیوتر خود وصل کردید، باید پس از باز کردن دستگاه و با دقت آن را جابجا کرد. اطلاعاتی همچون سیستم‌عامل و نرم‌افزارها روی هارد اینترنال نصب و ذخیره می‌شوند.

راهنمای خرید هارد کامپیوتر: معرفی هارد اینترنال

هر اطلاعاتی که برای ذخیره سازی به هارد دیسک ارسال می شود، تا زمانی که حذف نشود بر روی سکتورها، در مکان خود باقی خواهد ماند . البته ممکن است شرایط محیطی نیز در از بین درفتن این داده ها اثر بگذارد . تمام داده‌های دیجیتال به شکل کدهای باینری در می‌آیند، مجموعه‌ای از یک‌ها و صفرها که می‌توانند اطلاعاتی را نشان دهند.

این نوع هاردها کابلی با دو کانال داشتند که امکان اتصال به مادربرد را فراهم می کردند. انواع دیگری نیز نظیر هاردهای ۱.۸ اینچی وجود دارد که برای مقاصد گوناگونی ساخته می شوند. اگر هاردی برای کامپیوتر رومیزی خود می خواهید، اگرچه از نوع ۲.۵ اینچی نیز می توانید استفاده کنید، بهتر است نوع ۳.۵ اینچی را در نظر داشته باشید. حافظه بافر، یک حافظه برای ایجاد ارتباط بین دو قطعه یا دو سخت‌افزار است. زمانی که دستوری را از یک قطعه یا سخت‌افزار به یک قطعه یا سخت‌افزار دیگر اعلام می‌کنید، این دستور پیش از اجرا توسط سخت افزار دوم در حافظه بافر ذخیره می‌شود.