دسته‌ها
اخبار

HOK به سمت سبد کربن خنثی پیش از تعهد AIA 2030 پیش می رود


در سال 2022، پروژه‌های HOK به کاهش 63.6 درصدی شدت مصرف انرژی (EUI) در مقایسه با سطح پایه دست یافتند که شرکت را در مسیر دستیابی به سبد کربن خنثی قبل از مهلت 2030 قرار داد.

بیش از یک دهه پیش، HOK یکی از اولین شرکت های طراحی بود که به مؤسسه معماران آمریکا (AIA) پیوست. تعهد 2030که نیاز دارد تا سال 2030 تمام ساختمان ها و بازسازی های جدید بدون انرژی مشتق از سوخت فسیلی کار کنند.

Anica Landreneau، مدیر طراحی پایدار HOK گفت: «چیزی که ممکن است در سال 2010 یک چالش ،ره آور به نظر برسد، ناگهان بسیار قابل دستیابی به نظر می رسد.

تعهد AIA 2030 یک استاندارد چالش برانگیز برای شرکت های طراحی، به ویژه شرکت هایی مانند HOK که در پروژه های پیچیده و در مقیاس بزرگ مانند بیمارستان ها، آزمایشگاه ها، فرودگاه ها، استادیوم ها و بازسازی های اساسی تخصص دارند، تعیین می کند. سطح پایه EUI از داده‌های ارائه شده توسط بررسی مصرف انرژی ساختمان‌های تجاری اداره اطلاعات انرژی ایالات متحده و سایر پایگاه‌های داده‌های معیار انرژی و داده‌های صنعت مشتق شده است.

در سال گذشته، پروژه‌های HOK به کاهش 63.6 درصدی شدت مصرف انرژی (EUI) در مقایسه با سطح پایه دست یافتند که از میانگین AIA 50 درصد پیشی گرفت و شرکت را در مسیر دستیابی به سبد کربن خنثی قبل از ضرب‌الاجل 2030 قرار داد. طراحی با کارایی بالا به م،ای اجتناب از انتشار 85369.5 متریک تن (94105 تن آمریکا) سالانه دی ا،ید کربن برای هر سالی است که این پروژه ها در حال خدمت هستند.

Landreneau خاطرنشان می کند که HOK به طور مداوم مصرف انرژی را در کل مجموعه پروژه خود با تمرکز بر عملکرد ساختمان کاهش داده است، بدون اینکه به طور قابل توجهی به کربن زدایی شبکه، برق رس، ساختمان یا منابع انرژی تجدید پذیر متکی باشد. با استفاده از این پیشرفت های سریع در حال ظهور در سیاست و فناوری انرژی پاک، این شرکت در موقعیتی قرار می گیرد که قبل از هدف 2030 به بی طرفی کربن برسد.

ساختمان اداری 10 و O Street State در ،رامنتو به‌،وان یک تأسیسات تمام الکتریکی، انرژی خالص و انتشار کربن صفر خالص، طراحی‌شده توسط HOK، کالیفرنیا را به سمت آینده‌ای با صفر خالص هدایت می‌کند و گواهینامه پلاتینیوم LEED-NC را دریافت کرده است.

علاوه بر این، HOK و سایر شرکت ها تعهد خود را به بی طرفی کربن فراتر از مرحله طراحی گسترش داده اند و به طور فعال پروژه ها را در طول فرآیند ساخت و ساز نظارت می کنند. این رویکرد دقیق‌تر، نوار را حتی بالاتر می‌گذارد، و تضمین می‌کند که شیوه‌های طراحی و ساخت و ساز از بالاترین استانداردهای زیست‌محیطی پیروی می‌کنند.

Landreneau پیشرفت HOK را به “تعهد بی امان و همه جانبه به پایداری که در هر جنبه از عملکرد ما بافته شده است” نسبت داد. به‌،وان یک شرکت طراحی چند رشته‌ای، می‌تو،م مسائل زیست‌محیطی را به روشی جامع و یکپارچه، از بهره‌وری انرژی و کربن‌زدایی گرفته تا شیمی مصالح ساختم،، طراحی احیاکننده، و سلامت و برابری انسان بررسی کنیم.

در مرکز پزشکی آکادمیک دانشگاه استنفورد، EUI سالانه ساختمان نشان دهنده 85 درصد صرفه جویی در انرژی نسبت به پایه است.

لندرنو همچنین رهبری تز،ل ناپذیر بیل هلموت، مدیر عامل سابق HOK را که اوایل ماه جاری درگذشت، به رسمیت شناخت. او گفت: “من در استودیوی دی سی کنار بیل نشستم و او اصرار داشت که طراحی پایدار نمی تواند صرفاً لبیک بگوید.” او مدام به ما یادآوری می کرد که پایداری بخشی جدایی ناپذیر از DNA و هویت ما است. من اغلب می شنیدم که او تلفن را برمی دارد و رهبران طراحی ما را برای انجام بهتر به چالش می کشد. او HOK را به ،وان یک پیشرو در صنعت متصور شد و با ارائه طراحی زیبا، انعطاف‌پذیر و سازگار با آب و هوا، نمونه‌ای برای سایر شرکت‌ها در رسیدگی به بحران آب و هوا بود.

گام های دیگر به سمت کربن صفر

به ،وان بخشی از تعهد خود به پرداختن به چرخه عمر کامل طرح های خود، HOK چندین استراتژی دیگر را برای دستیابی به بی طرفی کربن در کار و عملیات خود دنبال می کند. این شامل:

  • شرکت فعال است ردیابی کربن مجسم شده در حدود 25 درصد از پروژه های خود، با هدف رسیدن به 100 درصد در طی دو سال آینده. داشبورد تجزیه و تحلیل چرخه عمر سفارشی داده‌های دقیقی را در مورد استفاده از کربن در هر پروژه ارائه می‌کند و تیم‌های طراحی را قادر می‌سازد پیشرفت را نظارت کرده و مناطقی را برای کاهش ردپای کربن طرح‌های آینده شناسایی کنند.
  • کریستین وندور، یک طراح ارشد پروژه در استودیوی HOK در نیویورک، است پیشبرد تعهد حرفه طراحی داخلی به پایداری با همکاری انجمن بین‌المللی طراحی داخلی (IIDA) و انجمن طراحان داخلی آمریکا (ASID) برای به‌روزرس، آیین‌نامه اخلاق حرفه‌ای خود برای گنجاندن اه، کاهش کربن.
  • HOK ها برنامه ردیابی مواد سالم و پایدار فراتر از استراتژی های کاهش تراکم توان روشنایی (LPD) است که برای دستیابی به اه، کاهش انرژی تعهد AIA 2030 کلیدی هستند. چارچوب انتخاب محصول این شرکت اکنون کربن تجسم یافته، شیمی سبز، منبع یابی پایدار و دایره ای بودن را در نظر می گیرد. تلاش‌ها برای پرداختن به اثرات زیست‌محیطی انتخاب‌های مواد شامل گنجاندن ا،امات اعلامیه محصول زیست‌محیطی (EPD) و محدودیت‌های پتانسیل گرمایش جه، (GWP) در مشخصات فولاد و بتن است.
  • HOK متعهد شده است که در سطح سازم، ملاقات کند، اه، مبتنی بر علم کاهش انتشار گازهای گلخانه ای (GHG) بر طبق ابتکار اه، علمی (SBTi). این شرکت در حال جمع‌آوری داده‌ها و ایجاد اه، بلندپروازانه برای انتشارات Scope 1 (انتشارهای مستقیم از عملیات HOK)، Scope 2 (انتشارهای ناشی از انرژی HOK مصرف می‌شود اما توسط دیگران تولید می‌شود) و Scope 3 (انتشار سایر فعالیت‌های خارج از عملیات HOK).
  • HOK متعهد شده است اه، انجمن معماران منظر آمریکا (ASLA) برای دستیابی به انتشار کربن صفر در پروژه‌ها تا سال 2040. در کنار ASLA 2040 و AIA 2030، HOK قبلاً متعهد شده است که به اه، MEP 2040 و مهندسی سازه (SE) 2050 برای کاهش 100 درصدی آلاینده‌ها دست یابد.

در دفتر مرکزی جدید Honeywell در شارلوت، فناوری‌های ساختمان هوشمند با ویژگی‌های پایدار و صرفه‌جویی در انرژی ،یب می‌شوند تا محیط داخلی سالم و طلایی LEED را ایجاد کنند.

Landreneau با همسویی رو به رشد بین کدهای ساختم، ایالت، شهرستان و شهر، استانداردهای عملکرد و اه، حرفه طراحی برای محدود ، مصرف انرژی تشویق می‌شود. او همچنین بر اهمیت دستیابی به اه، بلندپروازانه پایداری برای اه، تجاری تاکید می کند. داده‌های زیست‌محیطی، اجتماعی و حاکمیتی (ESG) برای سرمایه‌گذاران، وام‌دهندگان، بیمه‌گران و سازمان‌های ،تی به طور فزاینده‌ای حیاتی است. تعهد HOK به پایداری به ،وان مدیریت ریسک برای مشتریان ما عمل می کند.

Landreneau اضافه کرد: “کل حرفه ما این است که پتانسیل عظیم فناوری و مهمتر از آن طراحی عالی را تشخیص دهیم.” “HOK به دلیل خدمات بین رشته ای و دسترسی جه، ما به طور منحصر به فردی برای تأثیرگذاری بر هر جنبه از محیط ساخته شده قرار دارد. در حالی که ما در حال برداشتن گام‌های بزرگ هستیم، باید به تلاش خود ادامه دهیم، با گروه‌هایی مانند میز گرد شرکت بزرگ AIA همکاری کنیم و از شرکت‌های دیگر حمایت کنیم. در نهایت، همه ما با هم هستیم و در رسیدگی به بحران آب و هوا موفق نخواهیم شد مگر اینکه همه ما برتر باشیم. دنیای اطراف ما به ،وان یک یادآوری دائمی عمل می کند. فورت لادردیل اخیراً بیش از 25 اینچ باران را در 24 ساعت تجربه کرده است. ما همیشه به همه دست روی عرشه نیاز داریم. ما به اندازه کافی نمی تو،م انجام دهیم.»


منبع: https://www.،k.com/news/2023-04/،k-advances-toward-carbon-neutral-portfolio-ahead-of-aia-2030-commitment/