دسته‌ها
اخبار

HOK و هنسل فلپس، نوسازی ترمینال اصلی فرودگاه بین المللی سیاتل-تاکوما را رهبری می کنند


را پروژه SEA Gatewayتغییر بخش کلیدی ترمینال در فرودگاه بین المللی سیاتل-تاکوما، با هدف پاسخگویی به افزایش تقاضای مسافر و در عین حال ارتقای تجربه سفر در این مرکز شمال غربی اقیانوس آرام است.

HOK و پیمانکار عمومی هنسل فلپس، با مشارکت خطوط هوایی آ،کا و بندر سیاتل، نوسازی ترمینال اصلی فرودگاه بین المللی سیاتل-تاکوما را رهبری می کنند. این پروژه لابی 40 ساله و گردشگاه موجود را جوان می کند و فضایی جذاب و کارآمد ایجاد می کند. گسترش ایست بازرسی امنیتی پردازش را تسریع می‌کند و ارتقاء سیستم جابجایی چمدان سرعت و قابلیت اطمینان را بهبود می‌بخشد. معرفی پیشرفته ترین فناوری و ،اصر جدید الکتریکی، مک،کی، لوله کشی و ساختاری نیز عملکرد فرودگاه و راحتی مسافران را بهبود می بخشد.

پروژه SEA Gateway بر اساس مطالعات چشم انداز HOK با فرودگاه در سال 2020 است. این مطالعات نقشه راه روشنی را برای ساده ، کارایی عملیاتی و تجمیع خدمات فرودگاه ایجاد کرد.

گفت: «ما هیجان زده هستیم که با هنسل فلپس همکاری کنیم تا سفر مشتریان هواپیمایی آ،کا در سیاتل تاکوما را دوباره تصور کنیم. تاد بوکانان، مسئول اصلی HOK در پروژه. این طراحی از حاشیه تا امنیت و دریافت چمدان، ظرفیت مسافر را افزایش می دهد و تجربه کلی سفر را بهبود می بخشد.

طراحی جدید فضایی مدرن و باز با نور روز کافی را معرفی می کند که منع، کننده مناظر طبیعی خیره کننده شمال غربی اقیانوس آرام است. این ترمینال گزینه‌های بیشتری را برای ورود به مسافران ارائه می‌کند، از جمله ایستگاه‌های بر،ب چمدان، تحویل چمدان‌های سلف‌سرویس و منطقه پذیرش در سطح پل. فناوری نوآورانه ظرفیت را افزایش می دهد و عملیات را ساده می کند، در حالی که راهیابی بصری و استفاده استراتژیک از روشنایی جریان مسافر را بهبود می بخشد.

رویکرد طراحی HOK پایداری را در اولویت قرار می‌دهد و پیامدهای زیست‌محیطی، هزینه و اجتماعی را در بر می‌گیرد. این با اه، پایداری جاه طلبانه بندر سیاتل برای کاهش 50 درصدی انتشار گازهای گلخانه ای تا سال 2030 و دستیابی به بی طرفی کربن تا سال 2050 مطابقت دارد. پروژه SEA Gateway قرار است به گواهینامه نقره ای LEED دست یابد.

ساخت و ساز در چند فاز انجام خواهد شد تا اختلالات در عملیات فعلی فرودگاه به حداقل برسد. با توجه به اینکه فاز اول ساخت و ساز در حال انجام است و فاز دوم طراحی در حال اتمام است، انتظار می رود ترمینال بازسازی شده تا سال 2026 به طور کامل به بهره برداری برسد.


منبع: https://www.،k.com/news/2023-05/،k-and-hensel-phelps-lead-seattle-tacoma-international-airports-north-main-terminal-modernization/