دسته‌ها
اخبار

Kester Rattenbury از دانشگاه Westminster برنده جایزه آموزش معماری RIBA شد


این معلم، نویسنده و منتقد به مدت 30 سال در استودیوی طراحی، ابتدا در دانشگاه گرینویچ و سپس، از سال 2000، در وست مینستر تدریس کرده است. او در سال 2014 به ،وان استاد دانشگاه وست مینستر انتخاب شد و از سال 2005 عضو RIBA بوده است.

راتنبری استودیوی آزمایشی DS 15 را با یکی از بنیانگذاران معماری FAT شان گریفیثز اداره کرد و همچنین رهبری گروه تحقیقاتی EXP (تجربیات تجربی) را بر عهده داشت که روی پروژه‌هایی مانند سری Supercrit و پروژه بایگ، Archigram کار کرده است.

این آکادمیک همچنین به انجمن علمی پژوهشی موسسه فناوری سلطنتی ملبورن کمک می کند و بیش از 700 کتاب و مقاله در مورد معماری – کتاب های محبوب و دانشگاهی و همچنین مقالاتی در مجلات حرفه ای و رسانه های معماری منتشر کرده است.

جایزه دوسالانه توسط هیئتی به ریاست سومیتا سینگا بنیانگذار معماران اکولوژیک و متولی RIBA انتخاب شد (لیست کامل داوران را در زیر ببینید). این جایزه همراه با مبلغ 10000 پوند است و آ،ین بار توسط لسلی لوکو برنده شد.

سایمون آلفورد، رئیس RIBA گفت: به ،تر راتنبری برای دریافت جایزه آنی اسپینک 2022 تبریک می گویم. من سال‌هاست ،تر را می‌شناسم و نوشتن و تدریس او را تحسین می‌کنم، بنابراین وقتی به من توصیه شد که او برای دریافت این جایزه انتخاب شده است، شخصا خوشحال شدم.

،تر با ده‌ها سال حرفه‌ای خود را به ،وان یک چراغ راهنما در آموزش معماری تثبیت کرده است. کمک‌های ،تر به طیف گسترده‌ای از نشریات و آموزش و تحقیقات مبتنی بر تمرین پیشگامانه، نمونه‌ای از تعهد او برای کمک به دانش‌آموزان برتر و رویارویی با چالش‌های پیش رو است.

،تر راتنبری گفت: «احساس می‌کنم بسیار خوش‌شانس هستم که توسط هیئت داوران انتخاب می‌شوم – در زمینه‌ای که اساساً مشارکتی است. همه ما، همیشه، با هم کار می کنیم: با صدها دانش آموز خلاق و منفرد. در مشارکت های آموزشی؛ در جوامع استودیویی و مدرسه ای گسترده تر؛ در پروژه‌های پژوهشی و دانشی هم در داخل، هم فراتر از مدارس و هم در بین مدارس.

علیرغم تمام مشکلات و مشکلات، آموزش معماری یک شبکه شگفت‌انگیز، عمیقا خلاقانه از عمل و تفکر است، با روش‌های کار بسیار مبتکرانه و مشارکتی که (اگرچه ما همیشه اینطور نمی‌گوییم) تکامل یافته است تا ما را قادر سازد برای چیزهایی طراحی کنیم. عوض شدن؛ در مواجهه با آینده ای نامعلوم، فرافکنانه، انتقادی و فعالانه فکر کنیم.

با چالش‌های عظیمی که اکنون با آن روبرو هستیم، باید از این سیستم و همه استراتژی‌های مثبتی که به ما ارائه می‌دهد استفاده و ارزش قائل شویم، مثل قبل از این هرگز.

راتنبری افزود: از طرف همه همکاران درخشانم و شبکه گسترده‌تری از افرادی که برای ارائه تدریس خلاقانه، مثبت و مسئولانه برای رویکردی بهتر به آینده تلاش می‌کنند، به‌ویژه از طرف همه همکاران و دانشجویان فوق‌العاده‌ام در دانشگاه وست‌مینستر سالهای زیادی است، من از پذیرفتن این جایزه خوشحالم.’

داوران جایزه آنی اسپینک RIBA 2022

سومیتا سینگا (رئیس) – مدیر Ecologic Architects، مدعو مدعو در عمل حرفه ای معماری در دانشگاه وست مینستر و مشاور RIBA، عضو هیئت مدیره و قیم.

ریچارد آدتوکنبو آینا – دستیار معماری در معماران تیموتی هاتون؛ برنده مدال پایان نامه RIBA 2021؛ عضو گروه توسعه آموزش ریبا

موری فریزر – استاد معماری و فرهنگ جه، در دانشکده معماری بارتلت؛ برنده جایزه RIBA Annie Spink 2018 برای تعالی در آموزش معماری

ماگدالنا کوزین-وزنیاک – رئیس دانشکده معماری دانشگاه صنعتی کراکوف، لهستان

جین پاویت – سرپرست تحقیق و یادگیری در بنیاد زاها حدید

توبی شو – مدرس ارشد معماری در دانشگاه آ،فورد برو،

اولا اودوکو – صندلی Roscoe و رئیس دانشکده معماری دانشگاه لیورپول؛ عضو گروه توسعه تحقیقات RIBA


منبع: https://www.architectsjournal.co.uk/news/westminster-uni-professor-kester-rattenbury-wins-riba-architecture-tea،g-prize