دسته‌ها
اخبار

3 مزایای طراحی خانه در سطح تقسیم شده


احتمالاً از خود می‌پرسید که مزایای طراحی‌های خانه در سطح ت،یم‌بندی چیست، زیرا اگر اولین خانه خود را می‌سازید یا به خانه جدیدی نقل مکان می‌کنید، ممکن است اولین انتخاب به نظر نرسند، اما در واقع چندین مزیت برای این طراحی وجود دارد که باعث می‌شود محبوب‌تر از آن چیزی است که فکر می‌کنید. از صرفه جویی در هزینه گرفته تا راحتی و سهولت استفاده، این مزایا می توانند شما را متقاعد کنند که این طرح چیزهای زیادی برای ارائه دارد و سزاوار توجه جدی در فرآیند طراحی خانه است.

1) حریم خصوصی بیشتر

منبع: pinterest.com

یک مزیت عمده برای الف هوتوندو هومز استرالیا – طرح های خانه در سطح ت،یم شده میزان حریم خصوصی آن است. دیوارهای بین هر بخش معمولاً کوتاه هستند، به این م،ی که بعید است افرادی در فضای خصوصی شما قدم بزنند در حالی که دعوت نشده اند.

تنها زم، که مشکلی در این مورد وجود دارد این است که زیرزمین یا سایر فضاهای سطح پایین پنجره داشته باشد و مردم بتوانند به داخل نگاه کنند. با این حال، حتی در آن زمان، این پنجره ها معمولاً در سمت دیگری از خانه قرار دارند، بنابراین شما همچنان حریم خصوصی خواهید داشت. یکی دیگر از مزایای دیوار کوتاه تر این است که عایق صوتی بیشتری ایجاد می کند. شنیدن آنچه شما در یک طبقه از طبقه دیگر می گویید برای ،ی دشوار می شود زیرا امواج صوتی قادر به سفر به این اندازه نیستند.

2) انعطاف پذیری بیشتر

طرح های خانه در سطوح ت،یم شده

منبع: pinterest.com

طراحی سطح ت،یم شده به شما انعطاف پذیری بیشتری می دهد تا اتاق های خانه را در جایی قرار دهید که برای سبک زندگی شما بهترین کار را دارند. با طراحی سطوح ت،یم شده، می تو،د یک فضای نشیمن مجزا در سطح اصلی ایجاد کنید و از سطوح بالایی برای اتاق خواب یا دفتر استفاده کنید. این برای خانواده هایی با فرزندان بزرگتر که به فضای شخصی خود نیاز دارند اما نمی خواهند والدین خود را پشت سر بگذارند عالی است.

خانه‌های دارای سطوح ت،یم‌بندی نیز قبوض آب و برق کمتری دارند زیرا متراژ کمتری برای گرم ، و خنک ، وجود دارد. این باعث می‌شود که یک خانه در سطح ت،یم‌شده به یک انتخاب سازگار با محیط زیست نیز تبدیل شود. وقتی تصمیم می گیرید که کدام نوع خانه به بهترین وجه با نیازهای خانواده شما مطابقت دارد، زم، را به این فکر کنید که چه نوع سبک زندگی دارید و چند نفر در خانه زندگی می کنند. اگر طرحی با نیازهای خانواده شما مطابقت داشته باشد، مزایای زیادی برای انتخاب طرح در سطح ت،یم شده وجود دارد!

3) افزایش بهره وری انرژی

طرح های خانه در سطوح ت،یم شده

منبع: pinterest.com

یکی از مزایای عمده ای که با طراحی خانه های سطح ت،یم می شود افزایش بهره وری انرژی است. این طراحی منجر به انتقال حرارت کمتر از طبقه بالا به طبقه پایین می شود، به این م،ی که هر دو منطقه در طول سال راحت تر هستند. این همچنین به این م،ی است که هزینه های گرمایش و سرمایش شما کمتر خواهد بود. علاوه بر این، از آنجایی که این خانه‌ها عایق‌بندی بهتری دارند، نسبت به خانه‌های یک طبقه ،ت‌تر هستند و سطح حریم خصوصی بالاتری را ارائه می‌دهند. اگر در آب و هوای سرد زندگی می کنید، مهم است که قبل از تصمیم گیری در مورد سبک مسکن، همه این عوامل را در نظر بگیرید.

با این حال، اگر در منطقه گرم‌تری زندگی می‌کنید و فقط در ماه‌های گرم از تهویه مطبوع خود استفاده می‌کنید، ممکن است برای شما اهمیتی نداشته باشد. بسته به جایی که می خواهید اتاق خواب و حمام خود را قرار دهید، مقدار فضای نشیمن می تواند بسیار متفاوت باشد. همچنین می تواند بر میزان فضای ذخیره سازی مورد نیاز شما برای اقلام مختلف تأثیر بگذارد.

برای تعیین بهترین راه اندازی برای نیازهای خود، توصیه می کنیم با یک متخصص که تجربه طراحی این نوع خانه ها را دارد صحبت کنید. او می تواند نیازهای شما را ارزیابی کند و توصیه هایی در مورد اینکه آیا این نوع طراحی برای شما من، است یا خیر، ارائه دهد.


منبع: https://thearchitecturedesigns.com/split-level-،me-designs/