دسته‌ها
اخبار

6a از طرح‌هایی با قیمت 30 میلیون پوند رونمایی کرد که «یک بار در یک نسل» بازسازی تیت لیورپول است.


این معمار یک سال پیش برنده این شغل شد و مناقصه های رقیب معماران آصف خان، استودیو فیدن کلگ برادلی و معماران ویترفورد واتسون مان را ش،ت داد.

تیت لیورپول پربازدیدترین گا،ی هنر مدرن بریت،ا در خارج از لندن است و این پروژه به ،وان “تجدید یک بار در یک نسل” نامگذاری شده است.

در این رقابت تیمی انتخاب شد تا گا،ی‌های ساحلی، دفاتر و فضاهای عمومی تیت لیورپول را «تصور و توسعه مجدد» کند تا این موسسه ماهواره‌ای بتواند «بهتر با شهر و جوامع آن ارتباط برقرار کند» و «برای 30 سال آینده پیشرفت کند».

در ابتدا انتظار می رفت که با مبلغ 25 میلیون پوند تحویل داده شود و در ابتدا قرار بود در سال 2025 تکمیل شود، این پروژه پرمخاطب بیش از سه دهه پس از افتتاح گا،ی در داخل انبار سابق قرن نوزدهم در فهرست درجه I انجام شد.

اه، کلیدی شامل راهیابی و گردش جدید، ارتقاء امکانات خدماتی در پشت صحنه، و ارائه فضای نمایشگاهی است که “انعطاف پذیر و دعوت کننده و قادر به میزب، از مردم، هنر و ایده ها به طور مساوی” باشد.

«طراحی‌های اولیه» نشان می‌دهد که چگونه این تیم قصد دارد یک فضای نمایشگاهی جدید در سطح همکف ایجاد کند، که اجازه می‌دهد آثار هنری از کنار ،ه دیده شوند.

گا،ی‌های جدید دو ارتفاعی پیشنهادی راه را برای نمایشگاه‌هایی از آثار بزرگ‌تر که قبلاً در تیت لیورپول غیرممکن بود، به ،وان بخشی از مجموعه‌ای از «فضاهای پویا و اجتماعی» جدید در سراسر ساختمان هموار می‌کند.

این طرح ها همچنین شامل بهبود عملکرد محیطی و حرارتی ساختمان با خدمات جدید برای جایگزینی سوخت های فسیلی با انرژی های تجدیدپذیر است.

به گفته تیت لیورپول، طراحی معماران 6a به طور حساسی بیشتر از انبار ویکتوریایی سابق را آشکار خواهد کرد. این سازمان افزود که ،اصر کلیدی طرح استرلینگ ویلفورد، از جمله “تصویر مجدد نما و درهای استوانه ای دوقلو گا،ی” حفظ خواهند شد.

منبع: 6a architect

بریده ای از برنامه های تیت لیورپول

هلن لگ، مدیر تیم تیت لیورپول گفت:[After] 35 سال است که می‌خواهیم کارهای بیشتری برای جذب مخاطبان جدید و کاهش تأثیر گا،ی بر محیط‌زیست انجام دهیم.

از طریق این تجدید یک نسل از تیت لیورپول، ما تبدیل به یک موزه هنری خواهیم شد که من، قرن بیست و یکم باشد و در حال و آینده به نیازهای هنرمندان و مخاطبان خدمت کند و در عین حال نقش خود را در تکامل مداوم ایفا کنیم. از ،ه تاریخی.

استف، مک‌دونالد، مدیر موسس 6a گفت: «تیت لیورپول یک پروژه برجسته برای استفاده مجدد است، و بسیاری از چیزهایی که اکنون برای تجسم مجدد گا،ی به آن نیاز داریم، در حال حاضر وجود دارد. با کشف و باز ،، می‌تو،م دوباره با مادیات قوی و مکان منحصربه‌فرد کنار آب انبار قرن نوزدهمی جسی هارتلی آشنا شویم.

او افزود: “درج ابتکاری استرلینگ ویلفورد از گا،ی در دیوارهای انبار در دهه 1980 در یک سالن هنری عمومی جدید تکرار می شود و صفحه نمایش آنها برای دسترسی عمومی عمومی و بهبود محیطی کم انرژی اقتباس شده است.”

منبع: 6a architects

تیت لیورپول در سال 1988 افتتاح شد و اکنون سالانه حدود 700000 بازدید کننده دارد. در سال 2007، Arca Architects مستقر در من،تر یک سرسرای جدید برای موزه ایجاد کرد، در حالی که در سال 2015 کافه گا،ی توسط شرکت معماری محلی و هنرمند پیتر بلیک ارتقا یافت.

ماه گذشته، استودیو آصف خان و هنرمند تئاتر گیتس اولین تصاویر از پیشنهادهای موزه‌های ملی خود را با حمایت لیورپول (NML) برای بازسازی بخشی از ،ه‌های کنار در بین رویال آلبرت داک و جزیره مان فاش ،د.

تیت لیورپول و NML بودند هر کدام 10 میلیون پوند در صدراعظم جایزه گرفتند اکتبر 2021 بودجه برای پیشبرد پروژه های بازسازی مربوطه خود. در آن زمان 2 میلیون پوند دیگر توسط ،ت برای «جاذبه جدید بیت،» در این نزدیکی اعطا شد، اگرچه جزئیات این مجموعه جدید تا کنون تایید نشده است.

منبع: Shutterstock

تیت لیورپول


منبع: https://www.architectsjournal.co.uk/news/6a-unveils-designs-for-30m-once-in-a-generation-revamp-of-tate-liverpool